У лісі на кордоні Польщі та Білорусі загинула однорічна дитина мігрантів
Приблизно о 2.00 рятувальникам надійшла інформація про те, що в лісі перебуває людина, якій потрібна допомога, ідеться в повідомленні.
На місці інциденту вони виявили зневодненого та голодного чоловіка із сильним болем у животі.
"Крім нього, допомоги потребувала й сирійська пара. У чоловіка була рвана рана руки, а в жінки – колоте поранення в гомілку. Їхня однорічна дитина померла в лісі", – повідомили рятувальники.
За їхніми даними, мігранти блукали в лісі півтора місяця.
Голова правління мусульманської релігійної громади села Богоники Мацей Щеснович повідомив телеканалу Polsat News, що за весь час міграційної кризи на кордоні Польщі та Білорусі загинуло 11 людей. Дитина стала 12-ю жертвою.
Контекст:
Цьогоріч у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, згодом Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а й в організації потоків нелегальної міграції.
У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів вивозять до Мінська. За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.
У Литві стверджують, що частина мігрантів прибуває до Білорусі з Росії.
14 листопада секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що на території Білорусі перебуває приблизно 16 тис. нелегальних мігрантів.
За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.
У зв'язку зі збільшенням кількості мігрантів на кордоні Білорусі та Польщі міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю та скерувало для патрулювання кордону з Білоруссю військові вертольоти. Станом на 15 листопада кордон охороняють, за офіційними даними, 15 тис. солдатів польської армії, 4 тис. прикордонників та 2 тис. поліцейських.
15 листопада Рада Євросоюзу ухвалила рішення посилити санкції проти режиму Лукашенка за створення міграційної кризи в Європі.