У Лівані вимагали відставки уряду через потужний вибух у столичному порту
У столиці Лівану Бейруті 6 серпня відбулися масові демонстрації. Люди вимагали відставки уряду, поліція застосувала сльозогінний газ.
6 серпня в ліванській столиці біля будівлі парламенту відбулися антиурядові мітинги. Тисячі протестувальників вимагали відставки уряду, вважаючи, що його недбалість призвела до потужного вибуху аміачної селітри 4 серпня в порту Бейрута, повідомило видання BBC News.
Жертвами вибуху стало 157 осіб, приблизно 5 тис. постраждали, пише Al Jazeera. Десятки людей досі вважають зниклими безвісти.
Між протестувальниками і ліванськими силами безпеки сталися сутички. Правоохоронці застосували проти учасників акції протесту сльозогінний газ.
Потужний вибух у порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу заввишки приблизно три поверхи.
Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від події в $3–5 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.
Ліванська військова прокуратура після допиту затримала 16 портових працівників у межах розслідування справи про вибух у порту Бейрута.
За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало російському бізнесмену Ігореві Гречушкіну) в порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо хімікатів не вивезти, "у повітря може злетіти весь Бейрут".