У Макрона немає фобій, які були в Олланда. Він прямолінійний і суворий, це плюс для України – Чорновіл
У переговорах у нормандському форматі лідер руху "Вперед" Еммануель Макрон, який переміг на президентських виборах у Франції, успадковує позицію свого попередника Франсуа Олланда, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.
Дії Росії були спрямовані на підрив авторитету лідера руху "Вперед" Еммануеля Макрона, який переміг на президентських виборах у Франції. Це позначиться на його ставленні до Москви, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.
"Макрон уже досить чітко дав зрозуміти, як він ставиться до РФ. До того ж наразі з'являється все більше даних, що за хакерською атакою на його штаб проглядається російський слід. Ця атака не могла вплинути на результати виборів, але водночас вона була спрямована на підрив авторитету Макрона. Тому я не виключаю, що для нового президента Франції цей факт стане додатковим аргументом щодо його позиції до Росії. Він уже сказав про необхідність тиску на Москву, збереження санкцій і підтримки України", – зазначив Чорновіл.
На його думку, у переговорах у нормандському форматі Макрон дотримуватиметься позиції свого попередника Франсуа Олланда.
"Щодо нормандського формату, то якихось серйозних змін там не передбачається. Особливо враховуючи, що Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – "ГОРДОН") має добрі перспективи здобути перемогу на виборах у Німеччині. Якщо говорити про Макрона, то він також має дуже серйозну підтримку у Франції. Його заяви свідчать про те, що в нормандському форматі він успадковує позицію Олланда. Можливі зміни будуть на нашу користь", – підкреслив політолог.
Він акцентував на серйозних економічних проблемах Франції, з якими країна зіткнулася під час президентства Олланда.
"Олланд усе ж був боягузом. Це характерно для соціалістів. Попри це, він ішов на серйозні кроки. Йому вдалося витримати потужний удар, який був завданий по французькій економіці. Згадайте втрату двох мільярдів євро через відмову продажу "Містралів" Росії. Найбільших утрат в сільському господарстві серед усіх країн Європи також зазнала Франція, адже на ній були зосереджені російські контрсанкції. До того ж санкції самих французів били по їхніх же виробниках. Тобто Олланд був послідовний і чесний, але водночас у нього був психологічний страх. Він боявся втручання Росії і третьої світової війни", – заявив Чорновіл.
Політолог уважає, що прямолінійність Макрона – це позитив для України.
"У Макрона немає фобій, які були в Олланда. Він прямолінійний і жорсткий – це плюс для України. Він дуже швидко піднявся з другої ліги французької політики у вищу. Це був непрогнозований стрибок. Буквально цієї ночі почалося вибудовування відносин із Німеччиною, Великобританією та США. І я думаю, він активно візьметься за тему нормандського формату. У того ж Олланда особистих мотивів для цього не було. А в Макрона вони є. Адже Росія відверто намагалась упливати на перебіг голосування. Це його зачепило. Крім хакерських атак, були зливання компромату на Макрона та фінансова підтримка його суперниці Марін Ле Пен. Та й загалом видно, як РФ допомагає євроскептикам і намагається розхитати ситуацію в Європі", – резюмував політолог.
7 травня у Франції проходив другий тур виборів президента. Після оголошення попередніх результатів Еммануель Макрон виступив із відеозверненням до своїх прибічників, запевнивши, що "поважатиме кожен голос, відданий за ультраправих". Він також оголосив, що має намір зосередитися на об'єднанні нації та боротьбі з тероризмом.
Марін Ле Пен визнала перемогу Макрона.
За даними МВС Франції, за Макрона проголосувало 66,10% виборців, Ле Пен набрала 33,90% голосів.