У міноборони РФ будуть брехати про Сирію до останнього. Як узагалі можна всерйоз сприймати цю лавочку? – журналіст Мацарський G

Мацарський: Ізраїль мінімізував для себе ризики
Фото: Давид Годфроид / Facebook

Хімічну зброю в Сирії будуть застосовувати доти, поки президент країни Башар Асад при владі, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.

Заяви міноборони РФ, які спростовують інформацію про застосування хімічної зброї в Сирії, не заслуговують на довіру. Таку думку у коментарі виданню "ГОРДОН" висловив український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.

"Як узагалі можна довіряти міноборони РФ? Це ті самі люди, які розповідали, що в Криму "зелені чоловічки", які придбали форму у воєнторзі. Вони ж роками брехали про розкопані в шахтах на Донбасі ракетні установки, системи залпового вогню, танки і так далі. У міноборони РФ будуть брехати про Сирію до останнього. Як узагалі можна всерйоз сприймати цю лавочку? У свою чергу американці, судячи з усього, володіють інформацією, яка вказує на те, що Росія прямо або опосередковано причетна до цієї хімічної атаки. Хоча великої різниці тут немає – смерть людей на їхній совісті", – зазначив Мацарський.

За його словами, президенту Сирії Башару Асаду вигідне застосування хімічної зброї.

"Світова спільнота була страшно незадоволена, коли почалися Перша і Друга світові війни, бойові дії на Донбасі і так далі. Давно настав час припинити зважати на емоції світового спільноти – вона нічого не вирішує. Усі проблеми потрібно вирішувати самим. Асаду вигідне застосування хімічної зброї. Завдяки йому він може переломити хід війни на свою користь. Хімічна зброя – це зброя залякування і терору. Її не видно, і ти до останнього моменту нічого не розумієш. Хімічну зброю в Сирії будуть застосовувати до тих пір, поки Асад перебуває при владі", – підкреслив журналіст.

Він вважає, що ракетного удару по військовому аеродрому Тіфор в Сирії завдали ВПС Ізраїлю.

"З великою часткою ймовірності можна говорити, що удару по аеродрому завдав Ізраїль. У них є для цього необхідні технічні можливості. Так, у регіоні діють американці і очолювана ними коаліція. Але вони зазвичай попереджають про бомбардування. Ізраїль же завдає ударів відразу, якщо вбачає загрозу для себе і своїх громадян. Найімовірніше, на цьому аеродромі зберігали якісь боєприпаси або ракети, якими керував Іран. Атакувавши цей аеродром, Ізраїль мінімізував для себе ризики", – резюмував Мацарський.

Волонтери та рятувальники повідомили, що 7 квітня вертоліт скинув бочку з хімічною речовиною на місто Дума в Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.

У Держдепі США зазначили, що уважно стежать за тривожними повідомленнями про події в Думі. Представник відомства Гізер Ноєрт підкреслила, що "Росія з її непохитною підтримкою режиму в кінцевому підсумку несе відповідальність за ці жорстокі атаки".

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент РФ Володимир Путін, Росія і Іран мають відповідати "за підтримку тварини Асада".

У міноборони РФ відкинули інформацію про застосування сирійською армією хімічної зброї. Міністерство закордонних справ РФ назвало дані про хіматаку "інформаційним вкиданням".

Великобританія, Франція, США, Польща, Нідерланди, Швеція, Кувейт, Перу і Кот-Д'івуар ініціювали проведення 9 квітня засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого хімічній атаці в Сирії.

Дума є останнім містом у Східній Гуті, яке утримують повстанці. Вона перебуває в облозі сирійських урядових сил, підтримуваних Росією.

Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.