У Москві намагалися зірвати показ фільму про Голодомор в Україні

Російська поліція на п'ять годин замкнула співробітників центру в будівлі
Фото: ПЦ Мемориал / Twitter

Увечері 14 жовтня в Москві невідомі увірвалися в будівлю правозахисного центру "Меморіал" і намагалися зірвати показ фільму про Голодомор. Про це центр повідомив у Twitter, подробиці розповіла "Новая газета".

Як зазначають журналісти, невідомі чоловіки із закритими обличчями увірвалися в будівлю центру під час показу фільму "Гарет Джонс" (2019) польської режисерки Аґнешки Голланд. Це історія британського журналіста Джонса, який приїхав у СРСР 1933 року і таємно вибрався з Москви в Україну. Джонс став першим західним репортером, який написав про Голодомор в Україні.

Нападники на "Меморіал" залізли на сцену й почали викрикувати хором "Ганьба" і "Геть фашизм". Журналіст Сергій Пархоменко повідомив у Facebook, що поліція не втручалася в ситуацію. Очевидець подій, актор Євген Редько розповів журналістам, що силовики забрали трьох нападників після того, як їх затримали самі співробітники "Меморіалу".

Кореспондент "Коммерсанта" повідомляв, що разом із провокаторами в "Меморіал" прийшла знімальна група НТВ, а співголова центру Ірина Островська розповіла, що з нападниками прийшла і представниця іншого російського держканалу, але не уточнила якого.

"ОВД-Инфо" у Twitter повідомляв, що правоохоронці замкнули частину співробітників усередині будівлі і не випускали їх протягом п'яти годин. Коли вони покинули будівлю, то забрали записи з камер і охоронно-пожежну сигналізацію, вважаючи, що вона пов'язана з відеореєстратором.

Контекст:

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод тих років сягає 7 млн осіб. В Україні Голодомор розглядають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв голодоморів в Україні припадає на четверту суботу листопада.