У Москві поліцейському дали сім років колонії за антивоєнні телефонні розмови. Він народився в Ірпені і був проти вторгнення в Україну

Поліцейський попросив у суду вибачення і поблажливості
Фото: Осторожно, новости / Telegram
24 квітня у Росії Перовський районний суд Москви засудив до семи років колонії загального режиму співробітника московського управління міністерства внутрішніх справ Сергія Клокова, визнавши його винним у поширенні "фейків" про дії російської армії в Україні, повідомляє "Русская служба ВВС".

Клокова, уродженця Ірпеня Київської області, затримали в березні 2022 року за підсумками прослуховування його телефонних розмов із колегами. Його обвинувачують за ч. 2 ст. 207.3 Кримінального кодексу Росії (публічне поширення під виглядом достовірних повідомлень свідомо неправдивої інформації, яка містить дані про використання збройних сил РФ).

Адвокат поліцейського звертав увагу слідства, що приватну телефонну розмову не можна вважати публічним поширенням відомостей. Окрім того, у матеріалах справи Клокова не було дозволу на прослуховування його телефона, зазначав захисник.

"Медиазона" пише, що, за версією прокурорів, у березні він тричі говорив телефоном із друзями і колегами-поліцейськими про війну, стверджуючи, що офіційні дані про загиблих окупантів набагато менші за реальні. Ішлося також про вбивства мирних українських жителів, Клоков також заперечував, що Україною "правлять нацисти".

"Ми впевнені, що боремося з фашизмом, але жодного фашизму там немає. Ну немає... Вони зруйнували моє місто. Убили дітей. [Зруйнували] пологові будинки", цитує його слова видання.

У своєму останньому слові в день ухвалення вироку Клоков попросив у суду вибачення і поблажливості, заявивши, що 18 років "захищав закон, має багато державних нагород і подяк".

"За роки служби в мене були травми, хвороби, контузії. Прошу зрозуміти і пробачити", – цитує його "Медиазона".

Контекст:

У Росії переслідують громадян за критику нападу РФ на Україну, а від ЗМІ, погрожуючи блокуванням, вимагають називати війну, яку розв'язала Росія, "спеціальною воєнною операцією" і використовувати винятково офіційні російські джерела під час її висвітлення.

4 березня 2022 року Держдума Росії ухвалила поправки до Кримінального кодексу, які посилюють відповідальність за поширення "фейків" про дії збройних сил РФ. Публічне поширення "свідомо неправдивої" (тобто такої, що не відповідає російській пропаганді) інформації про збройні сили РФ карають штрафом до 1,5 млн руб. або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо закон порушили "з використанням службового становища або за мотивами політичної чи ідеологічної ненависті", строк позбавлення волі може становити до 10 років, а якщо це спричинило тяжкі наслідки – до 15 років.

За даними правозахисного проєкту "ОВД-Инфо", в Росії за "антивоєнними" статтями порушено справи проти 561 людини.