У Москві засумнівалися у висновках Організації із заборони хімічної зброї про застосування зарину в Сирії
Твердження, що в провінції Ідліб застосовували зарин чи його аналог, є поспішним, заявив речник міноборони РФ Ігор Конашенков.
У міністерстві оборони Росії вважають поспішним висновок Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) про те, що люди в сирійському Хан-Шейхуні 4 квітня загинули внаслідок застосування зарину. Про це йдеться в коментарі офіційного представника міноборони РФ Ігоря Конашенкова на сторінці відомства у Facebook.
Він сказав, що заява представника ОЗХЗ Ахмеда Узюмджу про завершення експертиз "викликає великі питання" і сильно "підставила" організацію.
Жоден співробітник організації не відвідав Хан-Шейхуну, звідки взялися досліджувані проби – невідомо, додав російський генерал.
"Якщо в Хан-Шейхуні дійсно був зарин, то як ОЗХЗ може пояснити шарлатанів з "Білих касок" ("Сирійська цивільна оборона". – "ГОРДОН"), які стрибають у парі зарину без засобів захисту? Адже це бачили всі. Хотілося б отримати від Узюмджу чіткі відповіді на всі ці запитання якомога швидше. Чи, всупереч висновкам незалежних експертів, які вважають нонсенсом таку вибірковість ураження зарином, пан Узюмджу відкрив свою таблицю Менделєєва?" – заявив Конашенков.
За його словами, стандартні процедури ОЗХЗ "припускають протяжний у часі комплекс досліджень", тоді як між подією і публікацією висновків минуло всього два тижні.
У ОЗХЗ 19 квітня заявили, що в сирійській провінції Ідліб 4 квітня було застосовано зарин чи його аналог.
Унаслідок хімічної атаки загинуло 87 жителів, зокрема 31 дитина віком до 18 років та 20 жінок.
У використанні хімічної зброї підозрюють сирійську армію.
Війська президента Башара Асада не вперше обвинувачують у застосуванні забороненої зброї під час сирійського конфлікту.