У МЗС Грузії назвали вибори в Південній Осетії провокацією російських окупаційних військ
Згідно з міжнародним правом, будь-які так звані вибори чи референдум на окупованих територіях Грузії – незаконні й не можуть мати юридичної сили, заявили у грузинському зовнішньополітичному відомстві.
У міністерстві закордонних справ (МЗС) Грузії засудили проведення в невизнаній Південній Осетії так званих президентських виборів і референдуму. Відповідну заяву опублікували на сайті відомства.
"Згідно з міжнародним правом, будь-які так звані вибори чи референдум на окупованих територіях Грузії – незаконні й не можуть мати юридичної сили. Цей провокаційний акт російських окупаційних військ грубо порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії і є ще однією спробою узаконити наслідки кількох хвиль етнічної чистки, військового вторгнення та тривалу окупацію грузинських регіонів", – заявили в МЗС Грузії.
Проведення так званого референдуму про зміну назви регіону спрямоване на те, щоб "закласти основу для його незаконної анексії".
"Міністерство закордонних справ Грузії закликає міжнародне співтовариство дати належну оцінку незаконним так званим виборам і референдуму й закликає Російську Федерацію поважати основоположні принципи міжнародного права та вивести свої збройні сили з території Грузії", – підкреслили у відомстві.
Сьогодні в Південній Осетії проходять так звані президентські вибори й референдум за повернення регіону історичної назви – Аланії. Передбачають, що використовуватимуть її поряд із чинною.
На пост глави невизнаної республіки претендують три кандидати: чинний президент Леонід Тібілов, голова "парламенту" та лідер партії "Єдина Осетія" Анатолій Бібілов і співробітник "комітету держбезпеки" Південної Осетії Алан Гаглоєв.
Напередодні в Євросоюзі та США заявили, що не визнають так званих виборів і референдуму в Південній Осетії.
Абхазія та Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – це окуповані Російською Федерацією території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела й Науру.