У МЗС РФ висловили сумнів в ефективності скинутої США супербомби

Фото вибуху "супербомби", опубліковане міністерством оборони США
Фото: ЕРА

Спецпредставник президента РФ щодо Афганістану Замір Кабулов заявив, що факт скидання американської бомби на позиції ІДІЛ ні про що не свідчить без даних про кількість убитих терористів.

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що хотіли б побачити докази ефективності удару США із застосуванням найпотужнішої бомби по позиціях терористичної організації "Ісламська держава" в Афганістані, передає "Интерфакс".

Спецпредставник президента РФ щодо Афганістану, директор Другого департаменту Азії МЗС Росії Замір Кабулов, у коментарі агентству зазначив, що оцінити результати вибуху можуть тільки військові фахівці, додавши, що російська сторона хотіла б побачити докази ефективності застосування супербомби.

Кабулов припустив, що США використовують Афганістан як полігон і додав, що сам факт скидання найпотужнішої бомби не є свідченням успіху без даних про те, чого вдалося досягти і скількох терористів убити.

Він додав, що предмет для дискусії з'явиться після того, як з'являться докази результату атаки.

13 квітня США скинули на ІДІЛ в Афганістані "найпотужнішу неядерну бомбу". Президент США Дональд Трамп назвав операцію "дуже-дуже успішною місією".

За інформацією колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена, розбомблену систему тунелів будували у 80-х роках ХХ століття коштом ЦРУ.

GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast (MOAB) називають "матір'ю всіх бомб".

Вона має довжину 9,17 м і діаметр 102,9 см, вага бомби становить 9,5 тонн, з яких 8,4 припадає на вибухову речовину австралійського виробництва H-6 – суміш гексогену, тротилу та алюмінієвого порошку, – яка потужніша від тротилу в 1,35 раза. Сила вибуху становить 11 тонн у тротиловому еквіваленті, радіус ураження – приблизно 140 м, часткові руйнування відбуваються на відстані до 1,5 км від епіцентру.

Боєприпас було розроблено під час війни в Іраку у 2003 році.

В арсеналі США є 15 одиниць MOAB.