У МЗС РФ заявили, що Москва відповість на санкції США, але без шкоди для економіки Росії

МЗС РФ: Відповісти необхідно, але так, щоб це не перекривало можливості для нормального функціонування нашої економіки
Фото: Совет Федерации / Facebook

Кремль має продемонструвати США, що без наслідків антиросійські санкції він не залишить, але так, щоб це не завдало шкоди самій Росії, заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков.

Москва працюватиме над такою відповіддю на санкції США, яка не зашкодить економіці Росії, заявив журналістам 16 квітня заступник глави міністерства закордонних справ РФ Сергій Рябков, повідомляє "РИА Новости".

За словами Рябкова, "необхідно відповісти, але так, щоб це не шкодило нам самим, не перекривало можливостей для нормального функціонування нашої економіки, окремих економічних операторів, але водночас демонструвало б американській стороні, що без наслідків і у цій сфері їхні дії не залишаються".

Він нагадав, що у Державній думі презентовано законопроект про антисанкції.

6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопоставлених чиновників, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що таких заходів ужито для виконання закону "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.

За даними агентства Bloomberg, сукупний статок найбагатших росіян 9 квітня зменшився на $16 млрд через санкції США. 16 квітня акції компанії "Русал", часткою в якій володіє конгломерат En+ російського бізнесмена Олега Дерипаски, упали до історичного мінімуму від моменту виходу компанії на IPO у 2010 році.

15 квітня видання The Sunday Times повідомило, що прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей готова схвалити заходи щодо російських олігархів і запровадити нові санкції проти Росії, якщо Москва вирішить відімстити за авіаудари США, Британії і Франції по Сирії.

Держдума Росії підготувала законопроект про санкції у відповідь. Документ, зокрема, містить заборону на роботу у кількох галузях із компаніями, де більш ніж 25% у капіталі належить США, а також іншим державам, які підтримують санкції. Обмеження пов'язані з атомною галуззю, авіабудівною та ракетно-двигуновою промисловістю. Крім того, планують введення низки заборон, зокрема – на ввезення зі США та "інших іноземних держав" сільгосппродукції, сировини і харчової, алкогольної та тютюнової продукції, ліків.