У Німеччині хочуть посилити кордон з Угорщиною через спрощення в'їзду для росіян
Міністр внутрішніх справ німецької землі Бранденбург Міхаель Штюбген закликав запровадити прикордонний контроль на всіх кордонах ЄС з Угорщиною через новий указ угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана про пом'якшення візового режиму для громадян Росії та Білорусі. Про це 3 серпня пише Bild.
"Європейські договори допускають прикордонний контроль у виняткових ситуаціях. Так само, як чинимо ми з Польщею і Чехією, такі країни, як Австрія, Хорватія, Словаччина та Румунія, повинні будуть робити те саме", – сказав він.
На думку політика, неприйнятно, щоб країна ЄС дозволяла росіянам в'їжджати практично безконтрольно. За його словами, посилення контролю має не допустити "безперешкодного проникнення російських агентів і вбивць" у Європу.
Також запровадження таких заходів не відкидає федеральна міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер. За її словами, небезпека російського шпигунства і диверсій висока та ще більше зросла з початку агресивної війни Росії проти України. Тому всі партнери ЄС мають активізувати свої зусилля із захисту від російського шпигунства й саботажу і "не мають створювати потенційні точки входу", сказала вона.
Глава консерваторів у Європарламенті, німецький політик Манфред Вебер заявив у коментарі Bild, що будь-хто, хто впускає росіян у ЄС, не перевіряючи їх, серйозно загрожує безпеці Європи. За його словами, російські шпигуни та вбивці вже завдали великої шкоди ЄС і Німеччині, і потрібно запобігти подальшій шкоді.
Контекст:
Угорщина 29 липня спростила правила в'їзду для громадян країни-агресора Росії та її союзника Білорусі.
Росіян і білорусів у липні долучили до програми отримання "національної карти" – дворічної посвідки на проживання для охочих працювати в Угорщині. Програма дає змогу іноземцям перевезти до Угорщини сім'ю і за три роки претендувати на одержання постійної посвідки на проживання. Отримувачі карти можуть безперешкодно в'їжджати у країну і переміщатися в інші країни ЄС без перевірки безпеки на європейському рівні.
У відповідь у ЄС закликали вжити термінових заходів проти Угорщини. Вебер надіслав листа президенту Ради ЄС Шарлю Мішелю з вимогою порушити це питання на наступному саміті лідерів у жовтні.