У Парижі помер родоначальник московського концептуалізму художник Янкілевський
Російський художник, графік, ілюстратор Володимир Янкілевський помер на 79-му році життя.
4 січня в Парижі помер російський художник, один із головних новаторів у повоєнному московському "неофіційному мистецтві" Володимир Янкілевський. Про його смерть повідомив російський художник і письменник Максим Кантор у Facebook.
"Гарний художник і гарна людина. Життя довге, 80 років – цілком гідний вік; працював Янкілевський до самої смерті, утім, уже без того розмаху, із яким працював у Москві. У його крихітній паризькій квартирі – вітальня була і майстернею, на малесенькій кухні обідали. Навколо картини. Начебто непогане життя для художника – але він вправі був розраховувати на більше. І заслуговував на більше", – написав він.
Кантор розповів, що першу половину життя Янкілевський прожив у Росії, де був підпільним художником.
"Протягом останніх десятиліть жив у Парижі, де теж був таким собі підпільним художником. Було в цьому житті щось винятково "паризьке" в тому самому сенсі невлаштованості, який ми вкладаємо у слова "паризька школа", – підсумував він.
Роботи Янкілевського презентовано у провідних музеях світу, зокрема в Центрі Жоржа Помпіду, Дрезденській національній галереї, Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї тощо. Він брав участь у 170 групових виставках, зокрема виставці авангардистів, розкритикованій радянським лідером Микитою Хрущовим у 1962 році.
Художнику було 79 років. До свого ювілею він не дожив приблизно півтора місяця.