У парламенті Франції вважають, що європейський регулятор не може схвалити російську вакцину проти коронавірусу

Валерія Фор-Мунтян: Наразі наше агентство має досьє на китайську і російську вакцини, але вони вважають, що ці документи були неповними
Скріншот: ISLND TV / YouTube
Наразі немає підстав для реєстрації китайських або російських вакцин проти коронавірусної інфекції Європейським агентством із медичних засобів (EMA).

Таку думку висловила депутатка Національних зборів Франції від керівної партії "Вперед, республіко" Валерія Фор-Мунтян в ефірі каналу "Ісландія" 28 липня.

Представницю пропрезидентської політсили запитали, чому Франція виступає проти російських і китайських вакцин.

Фор-Мунтян пояснила, що в Євросоюзі лікарські препарати перед виходом на ринок мають дістати схвалення ЕМА.

"Наразі наше агентство має досьє на китайську і російську вакцини, але вони вважають, що ці документи були неповними. Є інформація, якої недостатньо, і вони не можуть сьогодні дозволити ці вакцини на нашому ринку, тому що інформацію надали не зовсім таку, яку вимагає це агентство, щоб зареєструвати будь-який медикамент в Євросоюзі. Тому наразі нічого нам не дає змоги прийняти ці вакцини на нашій території. Це пов'язано саме із санітарними даними і даними лабораторій", – сказала депутатка.

Фор-Мунтян не уточнила, які вакцини має на увазі.

Контекст:

Станом на 31 липня EMA схвалило вакцини проти COVID-19, розроблені компаніями Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson. На розгляді регулятора зараз п'ять препаратів, серед них російський "Супутник V" і китайський CoronaVac.

Останню вакцину застосовують для імунізації українців. ВООЗ схвалила використання CoronaVac на початку червня 2021 року. Глава МОЗ України Віктор Ляшко говорив 1 липня, що ЕМА найближчим часом ухвалить рішення щодо CoronaVac, а також щодо вакцини Covishield від AstraZeneca, виробленої в Індії.

Російський "Супутник V" не схвалено ВООЗ. Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі наприкінці червня припускав, що російська вакцина ніколи не дістане схвалення європейського регулятора. Її зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року до проходження третьої фази клінічних випробувань і розкритикували у науковій спільноті.

Всесвітня організація охорони здоров'я перевірила чотири виробничі майданчики вакцини "Супутник V". Відомо, що на одному із заводів фахівці ВООЗ виявили проблеми з цілісністю даних контролю якості та результатів випробувань.