У парламенті Франції вважають, що європейський регулятор не може схвалити російську вакцину проти коронавірусу
Таку думку висловила депутатка Національних зборів Франції від керівної партії "Вперед, республіко" Валерія Фор-Мунтян в ефірі каналу "Ісландія" 28 липня.
Представницю пропрезидентської політсили запитали, чому Франція виступає проти російських і китайських вакцин.
Фор-Мунтян пояснила, що в Євросоюзі лікарські препарати перед виходом на ринок мають дістати схвалення ЕМА.
"Наразі наше агентство має досьє на китайську і російську вакцини, але вони вважають, що ці документи були неповними. Є інформація, якої недостатньо, і вони не можуть сьогодні дозволити ці вакцини на нашому ринку, тому що інформацію надали не зовсім таку, яку вимагає це агентство, щоб зареєструвати будь-який медикамент в Євросоюзі. Тому наразі нічого нам не дає змоги прийняти ці вакцини на нашій території. Це пов'язано саме із санітарними даними і даними лабораторій", – сказала депутатка.
Фор-Мунтян не уточнила, які вакцини має на увазі.
Контекст:
Станом на 31 липня EMA схвалило вакцини проти COVID-19, розроблені компаніями Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson. На розгляді регулятора зараз п'ять препаратів, серед них російський "Супутник V" і китайський CoronaVac.
Останню вакцину застосовують для імунізації українців. ВООЗ схвалила використання CoronaVac на початку червня 2021 року. Глава МОЗ України Віктор Ляшко говорив 1 липня, що ЕМА найближчим часом ухвалить рішення щодо CoronaVac, а також щодо вакцини Covishield від AstraZeneca, виробленої в Індії.
Російський "Супутник V" не схвалено ВООЗ. Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі наприкінці червня припускав, що російська вакцина ніколи не дістане схвалення європейського регулятора. Її зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року до проходження третьої фази клінічних випробувань і розкритикували у науковій спільноті.
Всесвітня організація охорони здоров'я перевірила чотири виробничі майданчики вакцини "Супутник V". Відомо, що на одному із заводів фахівці ВООЗ виявили проблеми з цілісністю даних контролю якості та результатів випробувань.