У Польщі створять нову військову частину на кордоні з Калінінградською областю РФ
"У мене для вас дуже гарні новини, дуже гарна інформація. Військову частину створять в Олецько наприкінці цього року. Це означає безпеку для жителів самого міста, а також для всієї провінції... Але це також означає важливий економічний імпульс для міста, для провінції. Військова частина – це завжди добре для місцевої спільноти", – сказав Блащак.
За його словами, спочатку в Олецько організують тимчасову інфраструктуру, але завершити процес збираються швидко.
"Це буде не просто військова частина, а ескадрилья, яка увійде до складу 1-ї вармінської артилерійської бригади. Штаб цієї бригади розташований у Венґожево", – додав Блащак.
Торік у вересні в Польщі заявили про створення нового угруповання військ для оборони кордону. Ішлося про 10 військових батальйонів у чотирьох прикордонних воєводствах – Підляському, Вармінсько-Мазурському, Люблінському й Підкарпатському.
У листопаді Блащак заявляв про плани відгородитися від Калінінградської області Росії колючим дротом. Також Польща зміцнює кордон із Білоруссю.
Контекст:
Польща послідовно підтримує Україну в її боротьбі проти російської агресії, надаючи військову та гуманітарну допомогу.
Після початку повномасштабної війни в Україні Польща також активізувала посилення власної армії.
Польща прагне створити найсильніші сухопутні війська серед країн НАТО, заявляв Блащак у липні 2022-го. "Збройні сили Польщі мають бути настільки сильними й численними, щоб саме їхнє існування відлякувало агресора", – сказав він.
За словами Блащака, цьогоріч Польщі нададуть перші зенітні ракетні комплекси Patriot, замовлені у США 2018 року. Окрім того, Польща купує у США нові 250 танків Abrams.
Також Польща підписала з Південною Кореєю договір про постачання танків, гармат і літаків, який є одним із найбільших оборонних замовлень країни впродовж останніх років. "Ми робимо висновки з того, що відбувається в Україні", – прокоментував договір Блащак.
У вересні заступник глави міноборони Марцін Очепа заявляв, що витрати Польщі на армію 2023 року будуть рекордними. І з 97 млрд злотих ($20 млрд), передбачених у держбюджеті, 40 млрд спрямують на переозброєння – танки, гармати-гаубиці, ракетно-артилерійські комплекси, супутники й безпілотники. "Є серйозний ризик війни з Росією протягом найближчих 3–10 років", – вважають у міноборони Польщі.