У Польщі затримали російського шпигуна
За словами представника координатора спеціальних служб Польщі Станіслава Жаріна, підозрюваний у шпигунстві мав інформацію про основні для польської енергетики проекти і був залучений до отримання коштів ЄС на проекти диверсифікації постачання газу в Польщу.
23 березня у Польщі співробітники Агентства внутрішньої безпеки затримали чоловіка, підозрюваного у шпигунстві на користь Росії. Про це повідомляє TVP Info.
За словами представника координатора спеціальних служб Польщі Станіслава Жаріна, підозрюваний мав інформацію про основні для польської енергетики проекти, був залучений до отримання євросоюзних коштів на проекти диверсифікації постачання газу в Польщу.
Також передавав російським спецслужбам інформацію про майбутні дії польського уряду у справі газопровіду "Північний потік – 2".
Ім'я затриманого – Марек В. Суд заарештував його на три місяці. Чоловікові висунуто звинувачення у шпигунстві, за що йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
Агенство "Интерфакс" повідомляє, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль "взагалі не має інформації щодо цього".
Сьогодні стало відомо, що 14 країн – членів Євросоюзу вишлють російських дипломатів, пов'язаних зі спецслужбами, через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері. Наразі відомо, що серед таких країн – Німеччина, Італія, Франція, Литва, Польща, Нідерланди, Данія, Латвія та Естонія.
Також сьогодні президент США Дональд Трамп наказав вислати з країни 60 російських дипломатів. Крім того, Сполучені Штати закривають Генконсульство РФ у Сіетлі.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосили про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
22 березня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.
Сьогодні президент України Петро Порошенко повідомив, що Київ висилає 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням Скрипаля.
Скрипаль – колишній офіцер російської розвідки. У 2006 році його засудили за передавання Британії даних про російських агентів у Європі. У 2010 році в результаті обміну шпигунами між США і Росією Скрипаля помилували. У межах цього ж обміну в Росію повернулася шпигунка Анна Чапман. Скрипалю надали притулок у Великобританії. Будинок у Солсбері колишній шпигун придбав у 2011 році.