У Польщі затримали "швидку" з 18 нелегальними мігрантами усередині – поліція
У відомстві зазначили, що зовнішній вигляд та обладнання мікроавтобуса викликали підозру в їхніх співробітників, і вони зупинили машину для огляду.
"На передніх сидіннях сиділо двоє 28-річних чоловіків у захисних комбінезонах. Виявилося, що це жителі Варшави. Однак це були зовсім не медичні працівники і вони не перевозили інфікованого коронавірусом. 18 іноземців невідомої національності незаконно проникли до Польщі у вантажному відсіку", – ідеться у повідомленні.
Поліція зазначила, що і поляків, і нелегалів, яких вони перевозили, затримали та передали представникам прикордонної служби і прокуратури.
"За допомогу у незаконному перетині кордону чоловіків можуть позбавити волі на строк до восьми років", – наголосили польські правоохоронці.
Контекст:
Інцидент стався на тлі міграційної кризи на східному кордоні Євросоюзу.
17 вересня прем'єр-міністр Польщі Моравецький заявив, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.
Через наплив мігрантів уряди Литви, Латвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордонах із Білоруссю.
7 листопада нелегальні мігранти атакували пости польських прикордонників та намагалися зламати паркан на кордоні з Білоруссю.
Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею вирушила численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. У Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що на цей "крок відчаю" біженців "спонукали байдужість і нелюдське ставлення польської влади", а білоруська сторона "вживає необхідних заходів для забезпечення безперебійного функціонування каналів міжнародних повідомлень, а також безпеки людей, які рухаються автомагістраллю".
У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Окрім того, Польща скерувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.
У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі залучають через білоруські диппредставництва.
Моравецький 10 листопада закликав Євросоюз ввести додаткові санкції проти Білорусі через ситуацію з мігрантами.