У РФ заборонили проводити мітинги у вишах, церквах і біля органів влади
Росіянам не можна буде проводити мітинги у будівлях органів публічної влади і на прилеглих до них територіях, в аеропортах, на залізничних і автомобільних вокзалах, у портах, на території вишів, шкіл і лікарень, земельних ділянках, де розташовані церкви та інші споруди.
До цього проводити мітинги не можна було лише біля будівель резиденцій президента, судів, екстрених оперативних служб та установ Федеральної служби виконання наказів.
The Insider зазначило, що фактично тепер мітинги не можна проводити ніде.
Опитані виданням правозахисники сказали, що заборону спрямовано проти одиночних пікетів, бо решту акцій без погодження і так практично проводити не вдавалося.
"Одиночні пікети теоретично можна було проводити всюди, бо вони не потребують погодження. І [такі одиночні акції були безпечні для пікетувальника], якщо вони не потрапляли під "дискредитацію" збройних сил і під ковідні обмеження. Ось тепер простір можливостей проведення навіть одиночних пікетів звужено", – пояснив керівник проєкту "Поддержка политзаключенных. Мемориал" Сергій Давидіс.
Юрист проєкту "ОВД-Инфо" Денис Шедов розповів, що раніше такі обмеження діяли на регіональному рівні, тепер їх ввели на федеральному.
"Коли такі обмеження були на регіональному рівні, ми спостерігали, що в деяких містах, як у Нижньому Новгороді, до 70% усієї території потрапляли під заборону", – повідомив він.
Шедов розповів, що у 2018–2020 роках у Росії була масова зміна регіональних законів, і більшість регіонів тоді скоротили кількість територіальних обмежень.
"Але зараз, коли новий закон ухвалили на федеральному рівні, ми спостерігатимемо зворотну тенденцію – усі регіони змінять своє законодавство, зробивши його більш заборонним для публічних заходів", – спрогнозував він.
Контекст:
Російська влада після 24 лютого 2022 року переслідує учасників будь-яких акцій протесту, де виражають незгоду з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Пік протестів припав на березень – початок квітня. Лише 2 квітня на антивоєнних акціях у Росії затримали понад 200 осіб. Після оголошення в Росії часткової мобілізації почалися нові акції протесту.
За даними "ОВД-Инфо", у Росії з 24 лютого на акціях проти війни й мобілізації затримали понад 19,4 тис. осіб.