У РФ заявили, що російський космонавт Кононенко встановив рекорд перебування в космосі. Він уродженець Туркменістану, який здобув освіту в Україні
Російський космонавт Олег Кононенко, який перебуває на Міжнародній космічній станції (МКС), установив новий рекорд тривалості перебування людини в космосі. Про це 4 лютого повідомляють російське пропагандистське державне агентство ТАСС і "Роскосмос".
За даними ТАСС, станом на 11.30 за московським часом (10.30 за Києвом) загальний наліт Кононенка сягнув 878 діб 11 годин і 29 хвилин, що є рекордом.
Згідно з розміщеною в дописі інфографікою, раніше рекорд належав росіянину Геннадієві Падалці (878 діб і 11 годин).
Отже, станом на 16.30 за київським часом Кононенко перевершив попередній рекорд тривалості космічних польотів на шість годин.
ТАСС зазначає, що політ Кононенка в космосі триває, і в підсумку його результат може перевищити показник 1 тис. діб.
Кононенко народився в Туркменістані в 1964 році і здобув вищу освіту в Україні, на той момент у Харківському авіаційному інституті (ХАІ).
Його перший політ у космос почався у квітні 2008 року.
Зараз Кононенку 59 років.
Контекст:
Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті беруть участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі в 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.
У 2014 році країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року.