У Росії частково заблокували Google – ЗМІ

Росіяни скаржаться на доступ до Google
Фото: pixabay.com

Користувачі соцмереж повідомляють, що їм не вдається дістати доступ до Google. У Роскомнагляді поки не надали коментаря "Ведомостям" щодо блокування пошуковика.

Роскомнагляд заблокував кілька IP-адрес Google. Це випливає з неофіційного вивантаження реєстру, яке відстежує генеральний директор провайдера Diphost Філіп Кулін, повідомляють "Ведомости". Згідно з даними, у вивантаженні зараз приблизно 63 IP-адреси сайта www.google.com із 600 відомих.

Про блокування IP-адрес Google також повідомив увечері 21 квітня фахівець із кібербезпеки Олександр Літрєєв на своєму каналі "Сайберсекьюрити и Ко." у Telegram.

За даними сервісу Down Detector, який відстежує скарги на перебої в роботі сайтів, кількість повідомлень про проблеми з доступом до Google різко зросла приблизно о 1.00 22 квітня. Користувачі мережі зазначають, що у них виникли проблеми із входом на сайт, також скаржаться на труднощі під час пошуку у Google. Із проблемами з доступом до пошуковика зіткнулися і журналісти "Ведомостей".

Користувачі в соціальних мережах також повідомляють, що не вдається дістати доступ до сайта.

"Ведомости" надіслали запит до Роскомнагляду і Google, водночас на момент публікації матеріалу відповіді не було.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Власник Telegram Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, які мали доступ до тих самих серверів, уточнювало "Радио Свобода".

19 квітня Дуров повідомив, що Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто "бере участь у цифровому опорі".