У Росії на виборчих дільницях підпалюють урни й виливають у них зеленку
У країні-агресорі Росії почали порушувати кримінальні справи за фактом інцидентів на виборчих дільницях під час виборів президента 15 березня. Люди виливали зеленку й чорнило в урни для голосування, також почалися підпали. Дві кримінальні справи порушили в Москві, повідомляє московський Слідчий комітет.
В одному випадку жінка вилила в урну для бюлетенів барвник, у другому – жінка підпалила за допомогою легкозаймистої рідини кабінку для голосування.
За даними Telegram-каналу SHOT, кабінку в московському Мар'їно підпалила 70-річна Тетяна П. Одразу після цього вона намагалася зняти все на відео. У цей момент її затримали поліцейські, які чергували. Пенсіонерка намагалася вириватися і просила повернути їй телефон, пише канал.
Ще одна москвичка підпалила виборчу скриньку, пише Baza. Судячи з відео, вона облила її легкозаймистою рідиною, підпалила й одразу почала знімати це на телефон. Дівчину затримали, щодо неї порушили кримінальну справу.
У Петербурзі на виборчій дільниці кинули "коктейль Молотова", пише "Фонтанка".
У Ростові й Карачаєво-Черкесії бюлетені зіпсували чорнилом, пише пропагандистське агентство ТАСС. На двох дільницях у Воронезькій області в урну вилили зеленку, повідомляє "Радио Свобода".
Дівчина залила урну з виборчими бюлетенями в Сімферополі в окупованому Росією Криму, пише Baza. Вона пронесла зеленку в пакеті з-під соку. Свої дії вона знімала на телефон. Співробітник поліції не став їй заважати, а спостерігав, поки вона не вилила зеленку до кінця, а потім забрав її.
Контекст:
Вибори президента РФ проводитимуть протягом трьох днів – із 15-го до 17 березня 2024 року, але дострокове голосування у віддалених і важкодоступних регіонах розпочали ще 25 лютого.
Росіянам запропоновано обирати із чотирьох кандидатів. Це нинішній президент Володимир Путін (у РФ спеціально змінили конституцію, щоб він міг знову балотуватися), голова партії ЛДПР Леонід Слуцький, віцеспікер Держдуми РФ, член партії "Новые люди" Владислав Даванков, депутат Держдуми від фракції КПРФ Микола Харитонов. Низці охочих балотуватися у президенти Росії у такій можливості відмовили, серед них були умовно антивоєнні й опозиційні постаті.