У Росії після суду у справі Навального ОМОН затримав водія таксі, який сигналив. Відео
У центрі Москви співробітники ОМОН витягли з машини водія "Яндекс.Таксі" та пасажирів, повідомило "Радио Свобода" у Facebook. Інцидент стався 2 лютого після суду над опозиційним політиком Олексієм Навальним. Журналісти стали свідками того, як силовики вимагали його припинити сигналити. Водій не погодився, тоді кілька омонівців почали бити по машині кийками, а потім витягли з неї водія і пасажира.
У 10 містах Росії 2 лютого під час процесу над Навальним, якому умовний строк замінили на реальний у справі "Ів Роше", силовики затримали 1054 людей. З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і вісім місяців.
Наприкінці грудня 2014 року Замоскворецький суд Москви призначив Навальному покарання у вигляді трьох із половиною років позбавлення волі умовно з п'ятирічним випробувальним строком, а його брата Олега – до такого самого строку реального ув'язнення. Слідство стверджувало, що Навальні переконали компанію "Ів Роше" укласти невигідний контракт на транспортні послуги, чим завдали збитків у розмірі 26 млн руб. ($340 тис.). Брати свою провину заперечували. У 2015 році Олексій Навальний заявив про виплату всіх штрафів у справі "Ів Роше". У 2017 році випробувальний строк політику продовжили на один рік. Він закінчився 29 грудня 2020 року, до цього терміну Навальний мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань.
У жовтні 2017 року Європейський суд із прав людини визнав несправедливим суд щодо Навального і його брата Олега і зобов'язав РФ виплатити їм понад €80 тис. компенсації. Компенсацію Навальні отримали, але вироку їм не скасували.
17 січня 2021 року Навальний повернувся до Росії з Німеччини, де його лікували після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Одразу після повернення політика затримали у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб.
Незадовго до повернення Навального Федеральна служба виконання покарань пригрозила йому реальним тюремним строком замість умовного. У ФСВП заявили, що Навальний у 2020 році "систематично і неодноразово порушував умови випробувального строку, зокрема – мінімум шість разів не з'явився на реєстрацію".
Після арешту Навального у РФ почалися масові мітинги. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. осіб, 31 січня – 200–300 тис. Протягом цих двох днів, за даними правозахисників, затримали понад 9 тис. людей.