У Росії соцмережі зобов'язали блокувати матеріали, які містять "очевидну неповагу до держави"
Державна дума РФ 23 грудня ухвалила в остаточному читанні законопроєкт, який зобов'язує соціальні мережі видаляти контент на вимогу влади. Як повідомляють на сайті нижньої палати російського парламенту, тепер документ має затвердити Рада Федерації, а потім – підписати президент.
Проєкт закону впроваджує поняття "соціальна мережа" – це сайт, інформаційна система або програма, яка призначена для поширення через персональні сторінки інформації та реклами, доступ до яких протягом доби має понад 500 тис. користувачів із Росії.
Адміністрації соцмереж зобов'язують "не допускати використання соціальної мережі з метою здійснення кримінально караних діянь". Зокрема, соцмережі матимуть видаляти матеріали, які містять публічні заклики до терористичної діяльності або виправдання тероризму, екстремістські матеріали, пропаганду порнографії, культ насильства та жорстокості або нецензурну лайку. Також соцмережі матимуть обмежувати доступ до інформації, яка виражає очевидну неповагу до суспільства, держави, конституції або органів влади, пише портал "Право.ру".
Власник соціальної мережі зобов'язаний самостійно заблокувати небажаний контент протягом 24 годин. У разі неможливості це зробити власник соцмережі має повідомити Роскомнагляд, який ухвалює рішення про блокування.
За відмову від видалення контенту запровадили штрафи. Максимальний розмір – 8 млн руб. (приблизно $107 тис.).
У разі затвердження закон має набути чинності із 1 лютого 2021 року.