У Росії суд заборонив прокат чотирьох фільмів проєкту "Дау"

У проєкт "Дау" входить 14 фільмів, виробництво яких розпочали 2008 року
Фото: DAU / Facebook

Міністерство культури Росії відмовилося видати прокатні посвідчення компанії "Феномен філмз" на показ чотирьох фільмів проєкту "Дау" – "Наташа", "Нова людина", "Нора Син", "Саша Валера". Компанія намагалася оскаржити рішення в арбітражному суді.

Арбітражний суд Москви відхилив позов кінокомпанії "Феномен філмз", яка вимагала визнати незаконною відмову міністерства культури РФ видати прокатні посвідчення фільмам проєкту "Дау" режисера Іллі Хржановського. Про це повідомила "Медуза".

Позов до міністерства було подано в лютому 2020 року.

За інформацією "Медузи", у листопаді 2019 року мінкультури не дозволило запустити у прокат в Росії чотири фільми проєкту "Дау" – "Наташа", "Нова людина", "Нора Син", "Саша Валера".

"Відомство послалося на те, що в цих картинах є матеріали, які пропагують порнографію. Для інших шести епізодів проєкту прокатні посвідчення видали. Режисер звертався з відкритим листом до керівництва мінкультури, але у відомстві не знайшли обґрунтувань для перегляду свого рішення, запропонувавши Хржановському звернутися в суд", – пише видання.

"Феномен філмз" збирається оскаржити рішення суду, повідомив "Коммерсантъ".

"Арбітражний суд Москви озвучив лише резолютивну частину рішення, мотивувальну він обіцяв озвучити пізніше. Тому причини відмови нам невідомі", – сказала представниця проєкту Дар'я Віоліна.

За її інформацією, суд відмовив у проведенні експертизи фільмів.

У проєкт "Дау" входить 14 фільмів, виробництво яких розпочали 2008 року. Зйомки відбувалися в Харкові, де автори кінопроєкту достеменно реконструювали побут, соціально-культурне і політичне життя СРСР у першій половині ХХ століття, зокрема побудували велику декорацію у вигляді науково-дослідного інституту. У фільмі знімалося кілька сотень людей, зокрема засновник видання "ГОРДОН", журналіст Дмитро Гордон, ексмер Києва Леонід Черновецький, політики Нестор Шуфрич і Михайло Добкін та інші відомі люди.

В основі кіноциклу – мемуари Конкордії Дробанцевої, дружини видатного радянського фізика, лауреата Нобелівської премії 1962 року Льва Ландау.