У Росії учетверо зросла кількість засуджених за екстремізм
За даними Верховного суду РФ, за "екстремістськими" статтями у 2017 році в країні засудили 604 людей, а у 2011-му – 149 осіб.
Протягом семи років у Росії учетверо зросла кількість засуджених за "екстремістськими" статтями. Серед обвинувачень – заклики до насильства, збудження ворожнечі й розбрату, організація екстремістської спільноти, ідеться в матеріалі газети "Коммерсантъ" від 19 квітня.
За даними Верховного суду Росії, загалом за зазначеними статтями у 2017 році засудили 604 людей, а у 2011-му – 149 осіб. Більше ніж половина засуджених – молодь до 25 років. Серед них є націоналісти, ісламісти і проукраїнські активісти.
Правозахисники зауважують, що переважно обвинуваченими стають регіональні активісти, яких притягують за "малоприємні, але безпечні" висловлювання.
Директор інформаційно-аналітичного центру "Сова", правозахисник Олександр Верховський вважає, що насправді засуджених за "екстремістськими" статтями більше. Він зазначив, що щороку стабільно додається по 50–60 вироків. На його думку, це свідчить про те, що "система працює на кількісний показник".
У МВС визнали, що іноді судді ухвалюють помилкові рішення, проте запевнили, що до відповідальності притягають передусім тих, хто "реально шкодить і розгойдує ситуацію в країні".
Генпрокурор РФ Юрій Чайка заявив, що у 2017 році запобігли приблизно 1,7 тис. злочинів екстремістської та терористичної спрямованості. Зростання показників він пояснив поліпшенням роботи з виявлення зловмисників.