У Росії виведено з ладу найбільший у світі ядерний підводний човен – ЗМІ

"Дмитрий Донской" увійшов до складу флоту РФ 1980 року
Фото: ЕРА
Найбільший у світі стратегічний атомний підводний човен із балістичними ракетами "Дмитрий Донской" виведено з експлуатації. Про це повідомило державне агентство "РИА Новости" з посиланням на джерело в оборонній промисловості Росії.

"Підводний човен "Дмитрий Донской" виведено зі складу флоту, він підлягає утилізації", – сказало джерело агентства.

Указана атомна субмарина "Дмитрий Донской" типу "Тайфун", головне судно підводних човнів із балістичними ракетами проєкту 941 "Акула" увійшло до складу флоту РФ 1980 року, у 2002 році його модернізували та переозброїли, ідеться в повідомленні.

Американське видання Newsweek пише, що в січні 2021 року голова загальноросійського Руху підтримки флоту (РПФ) Володимир Мальцев заявляв агентству ТАСС, що ВМФ РФ не планує найближчим часом утилізувати "Донского".

"На 2021 рік заплановано бойові навчання за участю флагмана. Утилізація підводного човна – це питання щонайменше п'яти років", – сказав тоді він.

Відомий аналітик у сфері підводних човнів Гі Саттон зазначив у Twitter, що, згідно із системою розвідки відкритих даних (Open-source intelligence), 26 червня "Донской" помітили на поверхні Білого моря.

Саттон стверджує, що цього самого дня поруч із "Донским" на поверхні було зафіксовано другу за величиною субмарину, теж російську, "Белгород".

"Незрозуміло, чому два підводні човни опинилися разом, недалеко від північно-західного узбережжя Росії", – написав експерт.

Контекст:

У жовтні 2014 року представники збройних сил Швеції оголосили, що вивчають морський простір у районі Стокгольмського архіпелагу у зв'язку з підозрілою іноземною підводною діяльністю.

Російський активіст Павло Шехтман поширив тоді заяву, що в цьому районі зазнала аварії російська атомна субмарина і що це – флагман "Дмитрий Донской".