У Росії запропонували ввести обмеження для росіян, які виїхали після початку мобілізації
Російська влада може розробити заходи, які "зроблять перебування за кордоном менш комфортним" для росіян, котрі виїхали з країни після початку часткової мобілізації. Про це заявив голова комітету з держбудівництва й конституційного законодавства Ради Федерації Андрій Клішас у коментарі "Ведомостям".
"Багато з них утекли, але й далі працюють у російських компаніях дистанційно. Чи можемо ми змінювати закон у цьому плані й обмежувати схеми, які дають можливість людям працювати там [за кордоном], а гроші отримувати звідси, і ми не можемо зрозуміти, чи платять вони всі податки? Можемо", – сказав він.
Російський сенатор допустив відповідну зміну законодавства, не уточнивши, які саме нормативні акти потрібно коригувати.
Клішас додав, що, на його думку, обмеження для роботи з-за кордону варто запровадити "для [співробітників] чутливих сфер" економіки. Як приклади таких галузей він навів транспортну безпеку й держсектор.
Контекст:
21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони Росії Сергій Шойгу доповів Путіну про завершення "часткової" мобілізації.
Після оголошення мобілізації з країни почали масово тікати громадяни. За даними Forbes станом на 4 жовтня, виїхало майже 700 тис. росіян.
4 листопада Путін заявив, що у РФ мобілізували 318 тис. осіб. За його словами, 49 тис. із них перебувають у зоні бойових дій.