У Росії затримали 15 футбольних фанатів за кричалки "Жыве Беларусь"
За словами російського адвоката Леоніда Соловйова, в поліції Москви кричалки "Жыве Беларусь" розцінили як політичне гасло.
У Москві 15 серпня затримали 15 футбольних уболівальників після матчу "ЦСКА" – "Тамбов". За словами адвоката Леоніда Соловйова, причиною затримання стали кричалки "Жыве Беларусь", повідомляє ТАСС.
Адвокат зазначив, що по допомогу до нього звернулося щонайменше 15 осіб. Їм інкримінують ст. 20.31 кодексу про адміністративні правопорушення Росії (порушення правил поведінки глядачів під час проведення офіційних спортивних змагань), і їм загрожує штраф та заборона відвідувати стадіони на деякий час.
За його словами, причиною затримання стали кричалки "Жыве Беларусь", які фанати почали скандувати після того, як білоруський нападник "ЦСКА" Ілля Шкурін забив другий гол у ворота "Тамбова".
Соловйов повідомив, що в поліції "розцінили ці кричалки як політичне гасло".
Спортивний журналіст Павло Гуревич у своєму Twitter опублікував відео, на якому фанати кричать "Жыве Беларусь".
Крім того, журналіст опублікував фото, на якому видно, що на трибунах було вивішено біло-червоно-білий прапор – один з історичних національних символів білорусів.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. У США і Європейському союзі заявили, що вибори в Білорусі не були вільними і демократичними. ЄС не визнав результатів голосування і повідомив про намір ввести санкції проти білоруської влади.
МЗС України заявило, що "загалом поділяє позицію, висловлену Європейським союзом щодо виборів у Білорусі", і висловило "надзвичайну стурбованість" випадками необґрунтованої жорстокості правоохоронців щодо учасників мітингу і представників ЗМІ.