У російському Липецьку вночі горів великий металургійний комбінат. ЗМІ пишуть, що це робота безпілотників СБУ та ГУР
У ніч на 24 лютого в Росії виникла пожежа на Новолипецькому металургійному комбінаті. Про це губернатор Липецької області Ігор Артамонов повідомив у Telegram.
За його словами, вогонь загасили, ніхто не постраждав.
"Загрози викиду небезпечних речовин немає... За не підтвердженою спецслужбами інформацією, причиною загоряння стало падіння літального апарата", – написав він уранці.
Жителі Липецька чули три вибухи, перш ніж виникла пожежа, повідомляє російський проєкт "Осторожно, новости". За його даними, постраждала одна людина. ЗМІ опублікував відео очевидців із місця події.
ASTRA оприлюднила кадри, на яких видно момент вибуху.
У міноборони РФ заявили, що в ніч на 24 лютого російські засоби протиповітряної оборони нібито перехопили два українські безпілотники над територією Липецької області, один над Курською областю, а також знищили один дрон над Тульською областю.
Джерела "РБК-Україна" та УНІАН стверджують, що до атаки причетні українські спецслужби – Служба безпеки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони.
Як додають джерела, безпілотники СБУ та ГУР влучили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Ураження цих об'єктів призведе до зупинення всього виробничого процесу металургійного комбінату на тривалий час, пише "РБК-Україна".
"Це один із найбільших металургійних комбінатів Росії. Він працює на військово-промисловий комплекс РФ і виконує велику кількість державних замовлень. Сировина із цього підприємства йде на виготовлення російських ракет, артилерії, безпілотників тощо. Тому для України це законна ціль", – цитує співрозмовника УНІАН.
Контекст:
Власник Новолипецького металургійного комбінату – російський мільйонер Володимир Лісін. У 2022 році Forbes називав його найбагатшою людиною Росії. У квітні 2023-го він посідав у рейтингу Forbes третє місце.
НЛМК входить у тридцятку найбільших світових виробників сталі у рейтингу Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association) за 2022 рік.
ПАТ "НЛМК" після повномасштабного вторгнення й далі виконує держзамовлення для пенітенціарної служби та заводу, який розробляє і випускає радіолокаційні системи управління артилерією Військово-морського флоту РФ, водночас комбінат не потрапив під західні санкції, зазначав у липні 2023 року проєкт "Радіо Свобода" "Схеми". Журналісти з'ясували також, що завод Лісіна щонайменше до 2019 року постачав сталь державним виробникам ядерних боєприпасів у РФ.