У російському сегменті МКС виявили нові тріщини

Системи російського сегмента МКС наразі мають високий ступінь зношеності
Фото: depositphotos.com
Космонавти під час обстеження російського сегмента МКС виявили нові непрямі тріщини в першому і найстарішому модулі станції – "Звезда". Про це розповів в інтерв'ю "РИА Новости" керівник польоту російського сегмента МКС Володимир Соловйов.

За словами Соловйова, це погана ситуація, тому що виявлення раніше наскрізних тріщин в іншому модулі "Звезда" наводить на думку, що з часом і тріщини в "Звезде" почнуть розповзатися.

Соловйов також заявив, що системи російського сегмента МКС наразі мають високий ступінь зношеності і незабаром обладнання станції може вийти з ладу. Зокрема, 80% систем модуля "Звезда" вийшло за гарантійний строк експлуатації.

Контекст:

Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті бере участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі в 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року станція вирушила першу експедицію.

2014 року країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року.

У серпні 2020 року виявили, що в російському сегменті МКС стався витік повітря. У вересні його знайшли та локалізували. Пізніше космонавти виявили ще кілька місць, звідки йшло повітря.

У січні 2021 року стало відомо про вихід із ладу в російському сегменті станції системи отримання кисню. "РИА Новости" зазначало, що це відбувалося "багаторазово", зокрема в жовтні та грудні 2020 року.

У березні 2021 року в російському модулі зашпарували дві тріщини, але тиск повітря продовжував падати.