У Роскомнагляді заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони на Telegram за запитом правоохоронних органів
Голова Роскомнагляду Олександр Жаров наголосив, що відомство завжди починає вживати заходів тільки після запиту правоохоронних органів.
16 квітня голова Роскомнагляду Олександр Жаров заявив агентству "Интерфакс", що відомство вживатиме заходів стосовно різних інструментів для обходу блокування месенджера Telegram відповідно до російського законодавства.
Відповідаючи на запитання про блокування VPN та інших інструментів обходу заборон, Жаров зазначив, що Роскомнагляд вживає заходів слідом за тими документами, "які надходять з органів, що володіють функціями оперативно-розшукової діяльності".
По словам Жарова, у випадку з Telegram відомство, "мабуть", діятиме так само.
20 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) зобов'язала Telegram протягом 15 днів надати ФСБ ключі для декодування повідомлень.
Представник компанії заявив, що листування користувачів месенджера в зашифрованому вигляді розподіляється в підсистемах на території різних держав і ніколи не зберігається в одному місці, тому Telegram технічно не може надати владі ключі шифрування.
6 квітня Роскомнагляд звернувся в Таганський районний суд Москви з вимогою обмежити доступ на території РФ до месенджера Telegram у зв'язку з невиконанням вимог ФСБ. У Telegram заявили, що і далі дотримуються колишньої позиції.
13 квітня Таганський районний суд Москви заблокував месенджер Telegram на території РФ. Компанія може оскаржити рішення суду протягом місяця. Її представники не були присутніми на засіданні.
Цього самого дня засновник Telegram Павло Дуров заявив, що Telegram обійде блокування в Росії. Водночас він зазначив, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).
14 квітня в Держдумі заявили, що проаналізують необхідність законодавчо унеможливити використання VPN у Росії.
Сьогодні в Росії почали блокувати доступ до Telegram.