У Саудівській Аравії посадили до тюрми активістку, яка виступала за права жінок
Активістку Люджейн аль-Хазлюль, яка виступала за права жінок, посадили до в'язниці у Саудівській Аравії. Її засудили до п'яти років і восьми місяців ув'язнення, пише агентство Reuters 29 грудня, посилаючись на родичів активістки.
31-річну аль-Хазлюль тримають під вартою із травня 2018 року після арешту разом із іншими борцями за права жінок. Суд врахує, що жінка вже відсиділа у в'язниці після арешту строк тривалістю 2 роки та 10 місяців. Аль-Хазлюль збирається оскаржити вирок, сказала її сестра.
Жінку обвинуватили у спробі змінити політичну систему Саудівської Аравії та зашкодити національній безпеці. Аль-Хазлюль обвинуватили також у працевлаштуванні в ООН, спілкуванні з іноземними дипломатами, міжнародними правозахисними групами, іншими саудівськими активістами та міжнародними ЗМІ про права жінок у королівстві, включно із агентством Reuters.
Суд вирішив винести такий вирок, незважаючи на тиск міжнародних правозахисних організацій, зазначає агентство. Вони неодноразово вимагали звільнити аль-Хазлюль та інших заарештованих активісток, але Ер-Ріяд не реагував на ці прохання. Експерти ООН назвали обвинувачення надуманими та закликали негайно звільнити жінку.
Представник Держдепартаменту США Кейл Браун заявив, що Сполучені Штати стурбовані повідомленнями про вирок активістці.
"Ми підкреслили важливість свободи слова та діяльності мирних активістів у Саудівській Аравії, оскільки вони просувають права жінок. Ми нетерпляче чекаємо на її швидке звільнення у 2021 році", – написав він у Twitter 29 грудня.
Радник щодо національної безпеки обраного президента США Джо Байдена Джейк Салліван підтвердив у Twitter, що адміністрація Байдена планує порушити питання прав людини у відносинах із Ер-Ріяд.
"Вирок аль-Хазлюль за просту реалізацію своїх універсальних прав – несправедливий і викликає занепокоєння. Як ми вже казали, адміністрація Байдена та Гарріс виступатиме проти порушень прав людини, де б вони не відбувалися", – зазначив він.
Аль-Хазлюль неодноразово повідомляла про тортури у в'язниці. У 2019 році вона відмовилася спростувати свої твердження про тортури в обмін на дострокове звільнення, сказали її родичі. Родина аль-Хазлюль стверджувала, що активістку протягом трьох місяців катували електричним струмом і сексуальними домаганнями, зазначило ВВС.
Активістка виступала за право жінок водити машину із 2013 року. Її затримали за кілька тижнів до того, як саудівським жінкам дозволили мати права на водіння авто у 2018 році.
У Саудівській Аравії діяла заборона на водіння для жінок із 1957 року. Через це сім'ї змушені були наймати водіїв, щоб возити членів родини жіночої статі.