У Сенаті відбулися слухання щодо втручання РФ у президентські вибори у 2016 році
Зусилля з розслідування втручання РФ у вибори президента США – найважливіший крок, який має надпартійний характер, заявила під час слухань у комітеті з розвідки Сенату США колишній міністр юстиції Саллі Єйтс.
8 травня в комітеті з розвідки Сенату США відбулися слухання щодо втручання Москви у президентські вибори 2016 року. Про це повідомляє "Голос Америки".
Сенатор Ліндсі Грем під час слухань зазначив, що від Росії не варто чекати "нічого доброго, коли мова йде про вибори в усьому світі".
У слуханнях брали участь екс-глава мін'юсту США Саллі Єйтс і колишній керівник Національної розвідки Джеймс Клеппер.
Клеппер зі свого боку пояснив, що метою Росії на минулих виборах була дискредитація кандидата від Демократичної партії США Гілларі Клінтон. Таким чином Кремль допомагав кандидатові від республіканців, нинішньому президенту США Дональдові Трампу, уважає екс-глава розвідки.
За його словами, розвідка дійшла висновку, що втручання РФ у вибори президента США у 2016 році підтвердилося.
Клеппер зазначив, що російська влада вдалася до кібератак, зокрема комп'ютерних зламів структур обох партій, потім дані передавали WikiLeaks. Але, додав він, публікували лише інформацію, яка стосувалася Демократичної партії.
Єйтс зазначила, що зусилля з розслідування втручання РФ у вибори президента США – найважливіший крок, який має надпартійний характер. Вона впевнена, що Росія буде розвивати свої технічні можливості, тому Вашингтон має бути готовий протистояти небезпеці.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалась у президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з утручання у вибори у США.
Керівники розвідувальних відомств 6 січня 2017 року подали доповідь Трампу. Після ознайомлення з документом Трамп заявив, що США повинні "рішуче припинити" спроби кібератак на країну.
11 березня телеканал CNN повідомив, що розслідуванням про можливий уплив Росії на президентські вибори у США займається суперсекретний відділ ФБР – контррозвідувальний підрозділ. Зазначали, що його проводять 15–20 агентів ФБР. Джерело телеканала підкреслило, що інформацію регулярно передають "на найвищі рівні".