У Севастополі окупанти "освячували" незаконні новобудови на території Херсонеса

За інформацією видання "Крим.Реалії", містянам доступ на територію "Нового Херсонеса" відкриють 30 липня
Фото: depositphotos.com

У тимчасово окупованому Криму перекривали доступ до спаплюженого росіянами історико-археологічного заповідника "Херсонес Таврійський", там проводили "освячення" незаконних новобудов. Про це 29 липня повідомляє проєкт "Крим.Реалії".

"Раніше російська влада Севастополя анонсувала "освячення новобудови" – музейно-храмового комплексу "Новий Херсонес". Захід закритий, беруть участь керівники єпархії, запрошені церковні співаки, депутати російського парламенту міста", – ідеться в повідомленні. 

Зазначають, що дороги в напрямку Херсонеса перекрили, на перехрестях виставили пости поліції з автоматами. Громадському транспорту заборонили під'їжджати до Херсонеса, змінили маршрут в обхід звичайного напрямку.

За інформацією видання "Крим.Реалії", містянам доступ на територію "Нового Херсонеса" відкриють 30 липня. Увійти можна буде за попереднім записом в електронній черзі. Як буде забезпечено доступ людям похилого віку, які не користуються гаджетами, девайсами й комп'ютером, влада РФ не пояснила, ідеться в повідомленні.

Контекст:

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна й більшість країн світу не визнають "приєднання" півострова до РФ.

1 червня 2015 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін ухвалив рішення про переведення заповідника "Херсонес Таврійський" у федеральне відання. У відповідь Міністерство закордонних справ України звинуватило Росію в тому, що вона намагається привласнити заповідник і "ставить під загрозу існування Херсонеса як цілісного історико-архітектурного комплексу".

2018 року з'явилася інформація про те, що в Херсонесі без погодження з ЮНЕСКО прибрали історичну плитку.

2020 року в МЗС України заявили, що окупаційна влада Криму виставила на продаж бруківку з Херсонеса Таврійського. Оголошення про продаж бруківки розмістили на російському сайті Avito.ru, пізніше воно зникло.

У серпні 2021 року Офіс генерального прокурора передав до Міжнародного кримінального суду повідомлення про злочини проти культурної спадщини в окупованому Криму. У документі описано численні випадки незаконних археологічних розкопок і модифікацій культурних цінностей на тимчасово окупованій території Криму.

2021 року у звіті ЮНЕСКО йшлося про те, що Росія привласнила понад 4 тис. пам'яток в анексованому Криму й вивозить артефакти.

Наприкінці червня старша наукова співробітниця Інституту археології Національної академії наук України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи розповіла "Українській правді", що російські археологи й забудовники повністю знищили Херсонес Таврійський. На місці розкопок спорудили новий відкритий театр.