У Сирії розбомбили лише порожні або напівпорожні бетонні коробки – журналіст Мацарський
Витік інформації про цілі авіаудару в Сирії допустили навмисно, щоб звідти евакуювали фахівців і вивезли цінне обладнання, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.
На об'єктах на території Сирії, по яких США, Великобританія і Франція завдали авіаударів, не було цінного обладнання і спеціалістів, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.
"Судячи з усього, у Вашингтоні дійсно поки що немає зрозумілої тактики дій. Так, вони пообіцяли довбанути і довбанули. Але водночас шість днів вирішували, куди ж ударити. Усюди про це кричали, допустили витік інформації про цілі удару. Це було зроблено, щоб звідти евакуювати росіян, цінних місцевих фахівців та обладнання. У підсумку в Сирії розбомбили лише порожні або напівпорожні бетонні коробки", – зазначив журналіст.
Він не відкидає, що після удару країн Заходу по Сирії президент РФ Володимир Путін може піти на ескалацію конфлікту на Донбасі.
"Путін – важкохвора людина. Тому не можна відкидати, що на удари по сирійській території він відповість загостренням в Україні. Але я все-таки не пов'язував би зараз ці два конфлікти. У Сирії в нього немає серйозних поразок. Атаку американців і їхніх союзників росіяни відіграли так, ніби вони перемогли: мовляв, ракети перехопили, усе чудово, Дамаск радіє. Формально в Сирії, Ірані та РФ цю подію показали як стратегічний провал західної коаліції. Нібито на Заході не розуміють ситуації в Сирії", – підкреслив Мацарський.
У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії. У Пентагоні уточнили, що крилаті ракети було випущено по науково-дослідному центру в Дамаску, сховищу хімічної зброї біля Хомса і командному посту, розташованому неподалік. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї у місті Дума у Східній Гуті.
Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла 11 квітня, що жертвами хіматаки стало 43 людини. За даними волонтерської організації "Білі шоломи", у Думі загинуло 100 осіб.
Західні країни звинувачують в інциденті сирійський уряд. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів хімічної атаки.
Путін заявив, що нові удари по Сирії призведуть до "хаосу в міжнародних відносинах".