У США демократи підозрюють, що Мнучин зняв санкції з компаній Дерипаски через бізнес-відносини з його партнером – уродженцем України Блаватніком
Представники Демократичної партії США вважають, що рішення глави мінфіну Стівена Мнучина скасувати санкції щодо компаній російського бізнесмена Олега Дерипаски містить конфлікт інтересів. У мінфіні цей факт заперечують.
Демократи в Палаті представників США припускають, що глава мінфіну Стівен Мнучин зняв санкції з трьох компаній російського бізнесмена Олега Дерипаски через ділові відносини з його партнером – уродженцем Одеси Леном Блаватніком. Про це пише агентство Bloomberg.
23 січня член Палати представників Джекі Шпеєр у листі до Мнучина висловила стурбованість імовірними зв'язками між ним і Блаватніком. Її підтримали сенатор Рон Віден і член Палати представників Елайджа Каммінгс.
Шпеєр зазначила, що рішення Мнучина скасувати санкції щодо компаній Дерипаски містить конфлікт інтересів. Вона нагадала, що ЗМІ писали про купівлю однією з компаній Блаватніка частки в кінокомпанії Мнучина RatPac-Dune.
У листі мінфіну від 30 січня Мнучин спростував звинувачення на свою адресу. У документі йдеться, що він не продавав своєї частки в RatPac-Dune Блаватніку, її було передано "третій стороні". У відомстві заявили, що Шпеєр користується неперевіреною інформацією, і відкинули ймовірний конфлікт інтересів.
Агентство пише, що демократи можуть ініціювати перевірку особистих доходів Мнучина.
6 квітня 2018 року Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. До списку, окрім Дерипаски, потрапило вісім пов'язаних із ним підприємств. Обмежувальні заходи вплинули на всю бізнес-імперію мільярдера.
Дерипаска заявив, що занесення його до санкційного списку США є "безпідставним, смішним і абсурдним".
27 квітня бізнесмен скоротив свою частку в En+. 18 травня він покинув раду директорів цієї компанії і компанії "Русал".
20 липня міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що "Русал" звернувся до його відомства з проханням виключити його із санкційного списку.
У серпні Дерипаска передав на затвердження до мінфіну США остаточний текст угоди про виведення його структур з-під санкцій.
19 грудня стало відомо, що міністерство фінансів США має намір протягом 30 днів виключити структури Дерипаски із санкційних списків, сам же він залишиться під санкціями.
Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер у січні 2019 року говорив, що його політсила готує заходи щодо протидії рішенням мінфіну про зняття санкцій із компаній Дерипаски.
27 січня 2018 року в міністерстві фінансів США повідомили, що зняли санкції з компаній Дерипаски UC Rusal, En+ "ЄвроСибЕнерго".