У США не планують забороняти експлуатацію Boeing 737 MAX
У Федеральному управлінні цивільної авіації США заявили, що не виявили системних проблем у функціонуванні лайнерів Boeing 737 MAX.
Наглядові органи США не планують забороняти польоти літаків Boeing 737 MAX, незважаючи на катастрофу лайнера цієї моделі 10 березня в Ефіопії. Про це йдеться в заяві Федерального управління цивільної авіації (FAA) у Twitter.
"До теперішнього часу наша оцінка не виявляє системних проблем у функціонуванні і не дає підстав для зупинення експлуатації лайнера. Інші органи цивільної авіації також не надавали інформації, яка могла б виправдати такі заходи", – зазначили у FAA.
У Федеральному управлінні додали, що в разі, якщо аналіз даних катастрофи в Ефіопії виявить проблеми для льотної експлуатації літака, FAA зробить негайні кроки.
Протягом останніх кількох місяців лайнери Boeing 737 MAX двічі потрапляли в катастрофи.
29 жовтня 2018 року літак Boeing 737 MAX 8, що виконував рейс із Джакарти в індонезійське місто Пангкал-Пінанг, пропав із радарів майже одразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники не знайшли живих людей.
10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.
До середини дня 12 березня у 12 державах припинили польоти літаків Boeing 737 MAX у зв'язку з катастрофою літака цієї моделі в Ефіопії. Євросоюз заборонив польоти Boeing 737 MAX.
У компанії Boeing запевняють, що їхні літаки безпечні, нових інструкцій у зв'язку з катастрофою в Ефіопії видано не було.
Загалом у світі експлуатують приблизно 350 літаків сімейства Boeing 737 MAX.