У США помер О. Джей Сімпсон, ексзірка американського футболу й фігурант однієї з найвідоміших у світі справ про вбивство

О. Джей Сімпсон помер у віці 76 років
Фото: EPA (архів)

Популярний американський спортсмен та актор О. Джей Сімпсон, якого в середині 1990-х обвинувачували в убивстві своєї колишньої дружини Ніколь Браун Сімпсон і її друга Рона Голдмана, помер у США 10 квітня у віці 76 років. Про це повідомляє The Guardian.

Рідні О. Джей Сімпсона оголосили в соцмережах, що він помер від раку 10 квітня "в оточенні дітей та онуків".

У заяві Залу слави американського футболу йдеться про те, що Сімпсон, який помер у Лас-Вегасі, проходив курс хіміотерапії проти раку простати, діагноз ексспортсмена став відомим широкому загалу два місяці тому.

Контекст:

Сімпсон був зіркою Національної футбольної ліги США, його занесли до Зали слави американського футболу. Після закінчення спортивної кар'єри став актором, зігравши, зокрема, роль детектива Нордберга у фільмі "Голий пістолет".

Сімпсона в середині 1990-х обвинувачували в убивстві своєї колишньої дружини Ніколь Браун Сімпсон і її друга Рона Голдмана. Присяжні визнали його непричетним, попри те, що сторона обвинувачення, як пише "Русская служба ВВС", "подала в суді величезний обсяг доказів". Однак пізніше його зобов'язали виплатити $33,5 млн родичам загиблих, які подали на нього цивільний позов.

За погонею поліції за Сімпсоном у прямому ефірі стежила вся Америка, а процес над спортсменом став одним із найвідоміших і найобговорюваніших судів в історії США. 2017 року про нього вийшло два телефільми: документальний – "О. Джей. Зроблено в Америці" й художній телесеріал "Американська історія злочинів".

Надалі Сімпсона кілька разів заарештовували за дрібні злочини. 2008 року ексфутболіста засудили до строку від дев'яти до 33 років за викрадення спортивних сувенірів, які, як він стверджував, украли в нього. 2017 року його помилували й достроково випустили з в'язниці після дев'яти років ув'язнення.

Девід Кук, адвокат сім'ї Голдмана, у вбивстві якого спортсмена обвинувачували в 1990-х, за даними The Guardian, заявив після його смерті, що Сімпсон "помер без покаяння".