У США штат Вермонт першим вакцинував 80% населення. Губернатор скасував карантин

У США зробили понад 310 млн щеплень проти коронавірусу
Фото: ЕРА (ілюстративне фото)

Американський штат Вермонт першим у країні провакцинував 80% населення, у штаті скасували всі карантинні обмеження. Про це повідомив у Twitter 14 червня губернатор штату Філ Скотт.

"Вермонт був лідером протягом усієї пандемії. Сьогодні ми стали першим штатом, який вакцинував 80% свого населення. Відразу ж я скасовую всі інші обмеження, запроваджені через COVID-19. Наша робота триває, Вермонт може пишатися таким результатом", – написав губернатор.

У релізі на сайті офісу губернатора Вермонту уточнюють, що 80,2% населення Вермонту віком від 12 років ввели принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19. Скотт не стане продовжувати дію надзвичайного стану у штаті, строк дії якого минув опівночі 15 червня.

За словами губернатора, деякі карантинні правила можуть, як і раніше, діяти у Вермонті. Зокрема, у літаках і у громадському транспорті можуть вимагати надіти маски, повідомило New England Cable News. Скотт попросив жителів штату виявляти терпіння і повагу до малих підприємств або офісів, які й далі проситимуть людей носити маски, коли їхні співробітники завершують вакцинацію.

Комісар міністерства охорони здоров'я штату Вермонт Марк Левін пообіцяв продовжити вакцинацію, тестування і просвітницьку роботу населення щодо COVID-19. Він вважає, що діти молодшого віку також повинні мати право на щеплення. За словами Левіна, потрібно й далі дотримуватися правил гігієни, а тим, хто не вакцинувався, потрібно носити маски у приміщенні.

Контекст:

У США зробили понад 310 млн щеплень проти коронавірусу, свідчать дані агентства Bloomberg станом на 15 червня. Останній показник вакцинації становить у середньому 1,1 млн доз на день. За таких темпів буде потрібно п'ять місяців, щоб охопити 75% населення штатів, зазначило агентство.

Масову вакцинацію розпочали у світі наприкінці 2020 року.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.