У США створюють культ особистості, ніхто не зайшов так далеко, як Трамп – NYT

Трамп говорив, що "його спас Бог"
Фото: EPA

Президент США Дональд Трамп після другого приходу до Білого дому займається тим, що можна охарактеризувати як спробу створити свій культ особистості. Про це йдеться в матеріалі The New York Times, опублікованому 15 лютого.

Автор публікації Пітер Бейкер пише, що спроби Трампа уявити себе як "єдино домінуючу фігуру у світі" стали звичайними й уже не дивують. Журналіст нагадав, що глава Білого дому зображував себе й монархом, і суперменом, і джедаєм, військовим героєм і "навіть папою римським у білій рясі".

Те, що зараз відбувається у США за президентства Трампа, Бейкер називає "створенням культу особистості, подібного до якого ніколи не було в американській історії".

За словами автора, інші президенти "культивували" свою репутацію, але "ніхто не зайшов так далеко, як Трамп" із його чином, що прагне "ідолопоклонства".

Бейкер, який у NYT висвітлює політику Білого дому, стверджує, що у США скрізь "красуються" портрети Трампа і що вони можуть з'явитися навіть на однодоларовій монеті.

На нещодавньому національному молитовному сніданку Трамп заявив, що в нього "справді велике его", й ні в кого з присутніх це не викликало заперечень, наголошують у медіа.

У своєму матеріалі Бейкен зазначає, що зазвичай культи особистості асоціюють із диктаторами типу радянського Йосипа Сталіна, китайського Мао Цзедуна, італійського Беніто Муссоліні й російського Володимира Путіна, але, "схоже, Трамп не стурбований тим, що може піти небезпечним шляхом".

Бейкер пише, що співробітники адміністрації Трампа не відкидають припущення, що президент культивує культ особистості, й навіть, "здається, стверджували, що така заява цілком заслужена".

Зокрема, директор із комунікацій Білого дому Стівен Ченг вважає, що Трамп увійде в історію "як найуспішніший і найвпливовіший президент" США.

Крім того, в команді Трампа заявляли, що "Трамп ніколи не втомлюється й ніколи не хворіє", а протилежну думку можуть розцінити як державну зраду, пише ЗМІ.

Автор також нагадав заяву Трампа на інавгурації в січні 2025 року: "Бог врятував мене [від кримінального переслідування за штурм Капітолію], щоб знову зробити Америку великою".