У США заборонили президентам одноосібно виводити країну з НАТО

США є членом НАТО з моменту заснування організації 1949 року
Фото: depositphotos.com

Конгрес США 14 грудня схвалив закон, який не дозволить жодному президенту вивести Сполучені Штати з НАТО без схвалення Сенату або закону Конгресу. Про це написало видання The Hill.

Законопроєкт, ініційований сенаторами Тімом Кейном (штат Вірджинія) і Марко Рубіо (штат Флорида), було внесено у щорічний закон про асигнування на національну оборону, який 14 грудня схвалила Палата представників і, як очікують, підпише президент США Джо Байден.

Як зазначив Кейн, "НАТО залишається сильним у відповідь на війну [президента Росії Володимира] Путіна в Україні і зростання викликів у всьому світі". Він додав, що закон "підтверджує підтримку США цього важливого альянсу, який має фундаментальне значення для нашої національної безпеки. Він також надсилає потужний сигнал авторитарним режимам у всьому світі, що вільний світ залишається єдиним".

Рубіо сказав, що цей закон є важливим інструментом для нагляду з боку Конгресу.

"Ми маємо гарантувати, що ми захищаємо наші національні інтереси і захищаємо безпеку наших демократичних союзників", – сказав він у своїй заяві.

Контекст:

 9 грудня видання The New York Times написало, що європейські союзники США побоюються, що в разі другої перемоги на президентських виборах Дональда Трампа Сполучені Штати можуть вийти з НАТО.

Видання нагадало, що, обіймаючи посаду президента, Трамп неодноразово погрожував виходом США з Альянсу. Зараз Трамп дуже мало говорить про свої наміри щодо НАТО. На сайті його передвиборчої кампанії є лише одне  речення щодо цього: "Ми маємо завершити процес, розпочатий за моєї адміністрації, фундаментального переоцінювання мети й місії НАТО". Ця розпливчаста фраза "породила невпевненість і занепокоєння серед європейських союзників", пише видання.