У США закликали Грузію закрити кордон із Росією. Тбілісі оголосило про додаткові перевірки росіян, які приїжджають
Наплив великої кількості російських громадян, які переховуються від мобілізації, загрожує безпеці Грузії. Про це конгресмен США від Республіканської партії Адам Кінзінгер написав 25 вересня у Twitter.
Він заявив, що Грузії потрібно закрити кордони з РФ хоча б на короткий час. Це було б "розсудливо", незважаючи на втрату доходів від новоприбулих, вважає конгресмен.
"Наплив чоловіків призовного віку для цього невеликого, але важливого союзника дуже небезпечний. Ми маємо розуміти, що це жертва, хоча туризм важливий", – зазначив він.
Служба доходів міністерства фінансів 26 вересня випустила спеціальну заяву щодо поточної ситуації на митниці Грузії, про це повідомляє найбільший російськомовний Telegram-канал Миколи Левшиця Сhannel in Georgia.
За інформацією відомства, через зростання транспортного потоку всі КПП країни перейшли на особливий режим роботи, що означає "додаткові й ретельні перевірки". Для цього збільшено кількість працівників митниці в усій Грузії.
Про закриття або обмеження проїзду кордонів Грузії не йдеться, зазначено в повідомленні.
Контекст:
21 вересня Путін у відеозверненні заявив, що підписав указ про проведення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає приблизно 300 тис. осіб. Він стверджував, що мобілізують лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у ВНЗ), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід.
20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google збільшилася кількість запитів про те, як виїхати з РФ або отримати відтермінування від армії, а наступного дня, уже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.
На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією та Монголією.