У світі зросли ціни на продовольство. Найбільше подорожчали цукор, рослинна олія й зернові – ООН
Світові ціни на продовольчі товари в серпні стрімко зросли після зниження протягом двох місяців. Про це повідомила 2 вересня Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).
За даними ООН, зафіксовано значне підвищення міжнародних котирувань цін на цукор, пшеницю й рослинну олію. Середній показник індексу цін на продовольство FAO становив 127,4 пункту протягом серпня цього року. Це на 3,1% перевищує липневий індекс і демонструє зростання цін на 32,9% у річному вимірі.
Індекс цін на цукор зріс на 9,6% порівняно з липнем через побоювання щодо пошкодження низькими температурами сільськогосподарських культур у Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі.
"Стримуванню зростання цін сприяли гарні плани на врожай в Індії та Європейському союзі, а також зниження цін на сиру нафту й ослаблення бразильського реалу", – повідомила організація ООН.
Ціни на олію в серпні зросли на 6,7%, а світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через скорочення запасів у Малайзії. Також зросли ціни на рапсову та соняшникову олію.
Індекс цін на зернові культури в липні зріс на 3,4% порівняно з липнем. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікуваних урожаїв у низці країн-експортерів. Ціни на кукурудзу впали на 0,9% через перспективи врожайності в Аргентині, Європейському союзі та Україні. І далі знижуються ціни на рис, ідеться у звіті.
Ціни на м'ясо в серпні зросли незначно. Підвищенню котирувань баранини й яловичини сприяли активні закупівлі з боку Китаю. Ціни на м'ясо птиці зросли під впливом стабільного імпортного попиту у Східній Азії і на Близькому Сході. Ціни на свинину знизилися у зв'язку з майбутнім скороченням закупівель Китаєм і низьким внутрішнім попитом у Європі.
Молочна продукція впала в ціні порівняно з липневим показником через зниження міжнародних котирувань сухого молока, зумовлене слабким світовим імпортним попитом і сезонним збільшенням експортної пропозиції в Океанії, і незважаючи на зростання цін на вершкове масло й сир.
Контекст:
FAO спрогнозовала зростання на 1,4% (до 2,8 млрд тонн) цього й наступного року обсягу споживання зернових у світі. Причиною цьому є зростання споживання кормів і рівень споживання харчових продуктів.
2021 року Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових і зернобобових культур.
2020 року в Україні було зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур із площі 24,1 млн га. Зернових і зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн.