У Тбілісі на багатотисячній акції протесту лунав гімн України, мітингувальники прийшли з прапорами полку "Азов". Відео

Прапори "Азову" показали у трансляції, коли звучав гімн
Скріншот: Shame Movement / Facebook
24 червня на багатолюдному мітингу у Тбілісі звучав гімн України. Захід транслювали на Facebook-сторінці організаторів акції – руху "Сірцхвіліа" ("Протест" грузинською).

Це акція на підтримку євроінтеграції Грузії і на знак протесту проти уряду країни – учасники вимагають відставки прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі. У Тбілісі на мітингу зібралися тисячі людей, студенти 15 університетів.

Перед протестувальниками виступили через відеозв'язок президент України Володимир Зеленський і голова пропрезидентської фракції Верховної Ради України "Слуга народу" Давид Арахамія (таймкод трансляції – 1 год 13 хв), після цього виступали спікери з Грузії, а потім приблизно за 10 хв пролунав гімн України.

"Я вдячний синам Грузії, які разом із нашими воїнами борються проти Росії. Їхні подвиги це наші спільні подвиги. Їхні рани це наші рани, і наша перемога буде перемогою кожного з них, кожного з вас. Ми ніколи не здамося, тому що Донбас і Крим наша земля, як Абхазія та Південна Осетія ваша земля. Якщо хтось хоче про це забути, якщо хтось хоче це стерти, ми обов'язково нагадаємо. Ми будемо поряд. Учора Україна набула статусу країни – кандидата у члени ЄС, ви на цьому шляху. Дійте ми вам допоможемо!" сказав Зеленський.

На звернення Зеленського та Арахамії грузини відреагували оплесками. Як зазначає канал Mtavari Arkhi, який оприлюднив запис моменту, де звучить гімн, мітингувальники висловили подяку президенту. На відео видно, що мітингувальники прийшли на акцію з прапорами Грузії, Євросоюзу та України, також там видно прапори полку Національної гвардії України "Азов", підрозділи якого захищали Маріуполь і надалі захищають Україну від російського вторгнення.

Коли звучав гімн, багато учасників акції увімкнули ліхтарики на телефонах, також палили сині та жовті фаєри.

Контекст:

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заяви подали Грузія та Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові. Грузія такої рекомендації не дістала, але Єврокомісія визнала її європейську перспективу і зазначила, що потрібно виконати низку умов.

Після цього, 20 червня, грузини вийшли на антиурядовий мітинг, учасники якого створили рух "Додому, в Європу". Дігмелашвілі попередив, що невиконання владою вимог мітингувальників призведе до масових акцій протесту. "Усі регіони та міста Грузії встануть на ноги, щоб хвиля ненасильницького спротиву знесла всіх тих, хто заважатиме нашій країні на шляху до Європи", сказав він.

23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, на якому розглянули заявки трьох країн, надали Україні та Молдові статус кандидата і поки не надавали такого статусу Грузії. Лідери ЄС визнали європейську перспективу Грузії і заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.