У Тбілісі під оплески поховали Кікабідзе. На церемонії прощання зачитали лист від Зеленського
Цивільна панахида відбулася у Кашветській церкві і Тбіліському концертному залі. На похороні зачитали листи співчуття президента України Володимира Зеленського та Патріарха Грузії Ілії II.
У церемонії взяли участь делегації Вірменії, Азербайджану й Ізраїлю, повідомляє телекомпанія "Мтавари Архи".
Звернення Зеленського зачитав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який був присутнім на похороні.
У листі Зеленського йдеться, що ім'я Кікабідзе буде вписано в історію України як ім'я великого грузина, який зробив свій внесок у захист незалежності й суверенітету України. Лист цитує "Грузия Online".
"Родичам, близьким та шанувальникам Вахтанга Кікабідзе: у хвилину скорботи прошу прийняти мої щирі співчуття у зв'язку зі смертю Вахтанга Кікабідзе. Великого артиста і великої людини, друга України, який завжди був з Україною. Легенди, який для всіх був прикладом", – ідеться у зверненні.
Зеленський зазначив, що українці дякують Кікабідзе за підтримку в боротьбі з російським агресором.
"На знак скорботи я разом з усіма його шанувальниками схиляюся перед людиною з душею унікальної краси і видатного таланту. Світла пам'ять Вахтанга Кікабідзе назавжди залишиться в серцях українців", – ідеться у листі.
Контекст:
Кікабідзе помер 15 січня 2023-го, проживши 84 роки.
Зеленський висловив співчуття сім'ї та землякам Кікабідзе, назвавши його "другом, який завжди був поруч". "Велика людина великого народу. Легенда, на яку ми всі рівнялися. Світла пам'ять митцю та співчуття близьким", – написав він у Facebook. До поста Зеленський прикріпив фото, зроблене 24 серпня 2021 року в Києві, коли він під час параду до Дня Незалежності України вручав Кікабідзе орден імені Ярослава Мудрого V ступеня.
Із 2014 року, після початку збройної агресії РФ, Кікабідзе відмовлявся виступати в окупованому Донецьку, а коли РФ почала повномасштабне вторгнення, виступив на підтримку України, засудив російську агресію, також він підтримував українських військових.
У Росію Кікабідзе відмовився їздити ще 2008 року, коли РФ напала на Грузію.