У Туреччині на тлі різкого зниження курсу ліри провели акції протесту

Інфляція в Туреччині сягнула 43% від початку року
Фото: ЕРА
У Туреччині 24 листопада зафіксовано рекордне падіння курсу національної валюти ліри, пише Reuters.

Агентство зазначає, що вартість ліри становила внаслідок торгів 13,05 за $1. Напередодні ліра також подешевшала до історичного мінімуму 13,45 за $1.

За даними центробанку Туреччини, інфляція у країні лише за підсумками 10 місяців становила 19,89%.

Reuters пише, що падіння курсу ліри сягнуло в листопаді 43% від початку року. Агентство пов'язує те, що відбувається, із заявами президента Реджепа Ердогана на захист грошово-кредитної політики центрального банку та обіцянками виграти "економічну війну за незалежність".

У центробанку Туреччини те, що відбувається з валютним курсом, назвали "нездоровим, нереалістичним і абсолютно відірваним від економічних засад", пише сьогодні державне агентство "Анадолу".

"Обмінні курси визначають умовами попиту та пропозиції відповідно до динаміки вільного ринку. За певних умов центральний банк може втручатися лише в разі надмірної волатильності, не переслідуючи будь-якої постійної мети", – цитує агентство заяву центробанку.

Регулятор також попередив компанії та громадян "про ймовірні збитки внаслідок торгівлі за цінами, що ніяк не пов'язані з фундаментальними економічними показниками".

23 листопада через падіння курсу ліри на 15% у Стамбулі та столиці країни Анкарі відбулися акції протесту проти економічної політики влади Туреччини, участь у них узяли "десятки" невдоволених, повідомила Al Arabiya.

Протестувальники вимагали відправити у відставку владу країни. Поліція обмежила пересування учасників акції, зокрема у Стамбулі.

На одному з відео, опублікованому у Twitter 23 листопада, протестувальники закликали відправити "в могилу" Партію справедливості та розвитку, яку очолює Ердоган.

Duvar English зазначає, що протести проти економічної політики турецької влади проводили 23 листопада також в Ізмірі та Ескішехірі.

Контекст:

22 листопада Ердоган заявив, що Туреччина відходить від старої політики, що базується на високій вартості запозичень та сильній валюті, і переходить до нової, що передбачає зростання інвестицій, експорту та створення робочих місць, пише РБК.