У Великобританії народилася перша дитина від трьох батьків. Медики пояснили, навіщо потрібен третій донор

Новаторська процедура ЕКЗ знижує ризик народження хворої дитини, але не усуває його повністю
Фото: depositphotos.com
У Великобританії народилася перша "дитина від трьох батьків" унаслідок новаторської процедури ЕКЗ, яку розробили для того, щоб допомогти жінкам із генетичними захворюваннями мати дітей без ризику передання цих порушень. Про це 9 травня ексклюзивно повідомило видання The Guardian.

У публікації наголошують, що йдеться про процедуру, відому як лікування мітохондріального донорства (MDT). Вона передбачає використання тканин із яйцеклітин здорових жінок-донорів для створення ембріонів ЕКЗ, які не успадкують невиліковних генетичних захворювань від своїх матерів.

Водночас ДНК немовлят походить від матері й батька, тому вчені-медики називають неточним поняття "дитина від трьох батьків".

Мітохондріальну замісну терапію вперше провели лікарі Центру лікування безпліддя в Ньюкаслі.

У статті акцентують, що парламент Великобританії 2015 року дозволив цю процедуру, а 2017 року Центру лікування безпліддя в Ньюкаслі видали ліцензію на проведення таких процедур, але програму затримали через пандемію коронавірусу.

Відомо, що новаторська процедура ЕКЗ знижує ризик народження хворої дитини, але не усуває його повністю.

Контекст:

У 2016 році американські медики повідомили про народження першої у світі дитини від трьох батьків. Немовля народилося в Мексиці в жінки з Йордану, у якої раніше сталося чотири викидні, а її народжені діти померли.

Великобританія стала першою країною у світі, яка узаконила цю процедуру.