У ВООЗ назвали єдині ефективні ліки проти COVID-19

Гебреєсус: Дексаметазон є єдиним терапевтичним засобом, який продемонстрував ефективність
Фото: EPA

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що дексаметазон є єдиними ефективними ліками проти COVID-19 у важкій формі.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що наразі є тільки одні ефективні ліки проти коронавірусної інфекції COVID-19 у тяжкій формі – дексаметазон. Про це 16 жовтня повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус під час брифінгу, який транслювали на сторінці організації у Twitter.

"Наразі кортикостероїд дексаметазон, як і раніше, є єдиним терапевтичним засобом, який продемонстрував свою ефективність проти COVID-19 для пацієнтів із тяжкою формою хвороби", – сказав Гебреєсус.

Він підтвердив інформацію, що проміжні результати найбільшого у світі дослідження препаратів для лікування COVID-19, яке координує ВООЗ, засвідчили, що препарати ремдесивір, гідроксихлорохін, інтерферон і лопінавір виявилися неефективними під час коронавірусу.

Дексаметазон стероїд, який використовують із 1960-х років як протизапальний засіб. Його застосовують, зокрема, і під час лікування онкологічних захворювань.

Британські вчені з Оксфордського університету в червні заявили, що дексаметазон суттєво знижує смертність від COVID-19 у пацієнтів із важким перебігом хвороби. Результати досліджень підтвердили, що застосування препарата на третину зменшувало ризик летального результату у хворих, під'єднаних до апарата ШВЛ, а також на одну п'яту – у тих, хто проходить кисневу терапію.

У ВООЗ рекомендують застосовувати кортикостероїди тільки для лікування пацієнтів із важким перебігом COVID-19. У разі легкої форми COVID-19 ці препарати не приносять жодної користі або навіть можуть виявитися шкідливими, зазначили в організації. У ВООЗ підкреслили, що лікування кортикостероїдами має відбуватися під наглядом лікаря.

Міністерство охорони здоров'я України внесло дексаметазон у протокол лікування COVID-19 у червні.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському місті Ухань. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість підтверджених випадків інфікування у світі майже сягнула 39,1 млн, 26,9 млн осіб вилікувалися, а 1,1 млн – померли.

Спеціальних ліків проти COVID-19 поки не існує, зараз це захворювання лікують тільки симптоматично. У ВООЗ зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що будь-який препарат допомагає запобігти або лікувати  це захворювання. У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини.