У ВООЗ вважають надмірним заходом заборону транспортного сполучення з країнами, де виявили штам "Омікрон"

У ВООЗ закликали не панікувати
Фото: ЕРА (архів)
Припинення транспортного сполучення з ПАР та Ботсваною, де виник спалах інфікувань штамом коронавірусу "Омікрон", – надмірний захід. Таку думку висловив під час виступу у Женеві (Швейцарія) представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Крістіан Ліндмеєр, проінформував 3 грудня сайт ООН.

"Ліндмеєр [...] зазначив, що повну заборону на транспортне сполучення з Південною Африкою та Ботсваною, введену деякими урядами, у ВООЗ вважають надмірним кроком, хоча і припустив, що таке рішення може бути доцільним для тих країн, чиї системи охорони здоров'я ризикують не впоратися з новим напливом хворих", – ідеться у повідомленні.

У ВООЗ вважають, що "країнам краще підготувати свої системи охорони здоров'я до ймовірного потоку інфікованих", тому що штам "Омікрон" "із високою ймовірністю" незабаром пошириться скрізь.

"Не панікуймо, давайте дочекаймося інформації, яка допоможе нам оцінити ризик і вжити відповідних заходів. І давайте не хапатимемося за голову з кожною новою порцією інформації, нам потрібно бачити всю картину, щоб оцінити ситуацію", – підкреслив Ліндмеєр.

Наразі у світі домінує штам "Дельта", на нього припадає приблизно 90% інфікувань.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР 22 листопада виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.

В Україні поки що не виявили такої мутації. У зв'язку з поширенням штаму Міністерство закордонних справ 29 листопада рекомендувало українцям відмовитися від поїздок у сім країн, а Кабінет Міністрів заборонив із 3 грудня в'їзд громадян із восьми країн.

За останніми даними, штам "Омікрон" виявили у 38 країнах.