У ВООЗ заявили, що "Дельтакрону" немає – це, найімовірніше, лабораторна помилка
Про появу "Дельтакрону" заявили на початку січня вчені на Кіпрі. За їхніми словами, новий штам має генетичну основу, як у "Дельти", і деякі мутації, схожі на "Омікрон".
"Дельтакрон", імовірно, є забрудненням [зразка] під час секвенування", – написала ван Керкхове.
Вона також попросила не використовувати слово "флурона", яким дедалі частіше стали називати одночасне захворювання на грип та COVID-19. Ван Керкхове пояснила, що, хоча така коінфекція відбувалася протягом усієї пандемії, комбінації вірусів, яку передбачає такий термін, водночас немає. Вона також опублікувала посилання на результати дослідження, згідно з якими поєднана інфекція грипу та коронавірусу Sars-Cov-2 не впливає на загальну смертність.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Штам коронавірусу "Дельта" вперше виявили восени минулого року в Індії, повідомляє ВВС. Тому його тривалий час називали індійським, поки Всесвітня організація охорони здоров'я не вирішила відмовитися від географічних прив'язок у назвах вірусів.
У червні 2021 року ВООЗ попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта" починає домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. 23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні.
22 листопада 2021 року в ПАР виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". До 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний.