У ВООЗ заявили, що інформація про заходи боротьби зі штамом коронавірусу "Омікрон" поки що є попередньою
Клюге підкреслив, що домінантним у Європі та Центральній Азії залишається штам "Дельта", і вакцини проти COVID-19 залишаються ефективними у зменшенні ризику тяжкого перебігу захворювання та смертності. За його словами, ще доведеться дізнатися, чи буде "Омікрон" заразнішим і більш (або менш) серйозним порівняно з іншими штамами.
"Інформація, доступна щодо штаму, є попередньою та постійно оновлюваною, зокрема про те, наскільки ефективні наші контрзаходи, наприклад, наші вакцини, засоби діагностики та лікування", – заявив він.
За словами Клюге, успіх у боротьбі з "Дельтою" сьогодні означатиме успіх у боротьбі з "Омікроном" у майбутньому.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У ПАР 22 листопада 2021 року виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву "Омікрон".
У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.
У зв'язку з поширенням штаму Міністерство закордонних справ України 29 листопада рекомендувало українцям відмовитися від поїздок у сім країн, а Кабінет Міністрів заборонив із 3 грудня в'їзд громадян із восьми країн.
3 грудня у ВООЗ поінформували, що штам "Омікрон" виявлили у 38 країнах. Після цього повідомляли про появу випадків зараження штамом "Омікрон" у Росії та Румунії.
В Україні штам "Омікрон" поки що не виявили, повідомляв 6 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.